Українці записуються в резервісти на зарплату 3600 гривень на місяць. При цьому призватися можуть як чоловіки, так і жінки.
"Записатися в резервісти може будь-хто, хто раніше служив, і той, хто взагалі ні дня в армії не був. Але в останньому випадку претенденти повинні володіти корисною для армії професією - бути медиком, зв'язківцем, автомеханіком тощо, - повідомили "Вестям" в Міноборони. - Служба проходить всього 30 днів на рік, вони розбиваються на декілька частин. Резервісти можуть служити в різних видах військ - в механізованому загоні або навіть десантником".
Крім того, на основному місці роботи резервіста під час служби зберігається його заробітна плата.
"Також виплачуються відрядження, і резервісти отримують зарплату - від 2000 до 3600 гривень. Держава оплачує проїзд до частини, де буде проходити навчання, ще армія забезпечує формою, їжею і всім необхідним на час служби", - повідомили у відомстві. В резервні війська можна піти служити на будь-який термін, на який укладено контракт, проте існує вікове обмеження: наприклад, для рядових - до 40 років, а офіцерів - до 50-60 років. На сьогоднішній день в резерві постійної готовності числиться близько 3 тисяч українців, однак планується набрати до 10 тисяч.
"Переважно беруть тих, хто вже відслужив. Такий же принцип і в інших країнах, - повідомив екс-міністр оборони Анатолій Гриценко. - Резервістів закріплюють за конкретною частиною і призначають на певну посаду. У них є повноцінне навчання, як і у тих, хто на контракті в армії служить. Тобто вони стріляють, стрибають з парашутом або виходять в море. Але коли вони приходять на службу, то служать разом з солдатами, які в армії постійно".
Зараз серед резервістів найбільше колишніх військових, проте є і вчителі, і будівельники, і голови селищних рад.
Нагадаємо, цієї осені в Україні був
останній призов в армію.
7-11-2013, 10:53
0
1 521