Прихильників незалежності за 2 роки стало у півтора рази більше

Новини України / новини
1 747
0
Прихильників незалежності за 2 роки стало у півтора рази більше

Число прихильників незалежності України за останні два роки зросло майже в півтора рази.

Згідно з даними соцопитування, який провели Український інститут соціальних досліджень ім. Яременко спільно з Центром "Соціальний моніторинг", якби референдум про незалежність України проводився в 2013 році, за неї проголосував би 61% громадян.

Не підтримує незалежність 21% опитаних. Ще близько 18% не визначилися з відповіддю.

Як повідомила в інтерв'ю ZN.UA голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва, в 2001 році за незалежність проголосували б 56% населення, а проти - 28%. Решта респондентів вагалися з відповіддю.

У 2011 році, коли відзначали 20-річчя незалежності, тих, хто голосував би проти незалежності, виявилося як і раніше 28%, а тих, хто проголосував би за незалежність, - значно менше, ніж у 2001 році, навіть менше половини опитаних - 47 %, і дуже багато було тих, хто не визначився.

У 2013 році напередодні чергової річниці незалежності за неї проголосував би 61% населення - це значно більше, ніж у 2001 році і майже в 1,5 рази більше, ніж два роки тому.

"Характерно, що опитування проводилося серед громадян у віці з 18 років, і для частини молодих людей альтернативи незалежності немає, оскільки вони народилися вже в незалежній країні, тому для них це питання звучить як не до кінця зрозуміле", - зазначила Балакірєва.

Близько 18% тих, хто вагається або взагалі не голосували б на такому референдумі - це пасивна частина соціуму, яка вважає, що в країні і без них вирішаться всі питання, підкреслила голова правління Українського інституту соціальних досліджень.

При цьому чим вище рівень освіти, тим вище у людей готовність підтримати незалежність України. Серед тих, хто має не тільки вищу освіту, а й вчений ступінь, показник такої підтримки - 86%.

Що стосується матеріального становища людей, залежність тут так само однозначна, як і за рівнем освіти: чим вище у людей матеріальне становище, тим більшою мірою вони підтримують незалежність.

Всього було опитано 2008 респондентів, що мешкають в усіх областях України, включаючи м. Київ та АР Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм