Український уряд у найближчі два тижні може зробити перший крок до скасування пільг на безкоштовний проїзд у транспорті для пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, чиновників, депутатів та працівників правоохоронних і силових структур.
Про це "Сегодня" повідомило джерело в уряді.
Як зазначає газета, пільги повинні замінити адресною допомогою.
Планується щомісяця видавати людям певну суму грошей, яка повинна покрити витрати, що з'являтимуться. Компенсацію отримають малозабезпечені, ветерани, інваліди та пенсіонери.
Про це йдеться у програмі розвитку конкуренції країни на десять років вперед. Однак існує проблема - чи буде вистачати грошей на компенсації і наскільки вчасно вони будуть приходити. Найімовірніше, реалізацію концепції відкладуть до кінця 2014 року.
"Спочатку потрібно створити єдиний реєстр пільговиків. На це Світовий банк вже виділяв Україні 100 млн євро, і база існує. Але на її модернізацію і запуск необхідно ще 50 млн грн. В пілотному варіанті до кінця року реєстр запрацює у Вінницькій області. А до кінця наступного - по всій Україні", - каже міністр соцполітики Наталія Королевська.
За її словами, приблизну суму компенсації на одну людину в Кабміні поки не прораховували. "Кожен регіон називає свою суму. Я вважаю, потрібен єдиний держстандарт. А перед цим концепцію повинні обговорити з людьми", - додала міністр.
За попередніми прогнозами, на фінансування адресної допомоги малозабезпеченим потрібні мільйони гривень. Для цього Верховна Рада повинна буде змінити бюджет.
"Ще будучи міністром соцполітики, я не раз пропонувала монетизацію пільг. Тільки вдумайтеся, з 46 млн українців 26 млн - це пільговики! - зазначила депутат від "Батьківщини" Тетяна Денисова. - Ми підтримуємо реформу. Але де на це гроші взяти?".
"Після запровадження реформи ми не тільки заощадимо, але і позбудемося заборгованості перед перевізниками", - вважає регіонал Олександр Стоян.
16-05-2013, 16:30
0
3 588