RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Найважче відкрити візу до Чехії та Італії

Найважче відкрити візу до Чехії та Італії

Згідно з даними організації "Європа без бар'єрів", в минулому році кількість відмов у видачі віз знизилася на 1 процентний пункт - до 2,03%.

Але орієнтуватися в цьому питанні тільки на суху статистику не можна, повідомляє Forbes.

"Кількість виданих віз, як і офіційний відсоток відмов - аж ніяк не єдині показники лояльною візової політики", - пояснює Ірина Сушко, керівник "Європи без бар'єрів".

За її словами, визначаючи "дружелюбність" країни, потрібно враховувати цілий ряд факторів: відсоток довгострокових віз, перелік обов'язкових документів, швидкість їх обробки, місце подачі документів (консульство або візовий центр), можливість скористатися апеляцією у разі відмови, ставлення співробітників диппредставництв і т. д.

Ще один важливий критерій - так звані "приховані відмови", які можуть досягати 5-8% при офіційних - 2-3%. Іншими словами, документи просто не приймають "по невідповідності". Такі "відмови" в офіційній статистиці не враховуються, адже формально документи в посольство не надійшли.

У 2012 р. найскладніше отримати візи українцям було в диппредставництвах Італії, Чехії та Великобританії. При цьому гіршу динаміку показала Чехія. Кількість виданих цією країною віз у порівнянні з 2011 р. скоротилася на третину - до 74 000, також ускладнилися умови роботи з чеськими консульствами для українських туроператорів.

Наприклад, консульство у Донецьку протягом року відмовляло в акредитації турфірмам без роз'яснення причин. На письмові запитання в Чеському консульстві не відповіли.

Складно українцям доводиться і в італійському консульстві. Великий пакет необхідних документів, мінімум тритижнева тяганина з їх розглядом і високий відсоток відмов - це все про нього. "Вголос про це говорити не прийнято, але більша частина туристів, які подорожують по Італії, роблять це з іспанськими, грецькими або іншими шенгенськими візами, благо, Візовий кодекс дозволяє", - на умовах анонімності розповідає топ-менеджер великого туроператора.

Італія утримує першість і за тривалістю розгляду заявок на візу (21 день), і за кількістю відмов - майже 7%. Серед найпоширеніших причин відмов - неповний пакет документів і "інше". Нерідко причини негативного рішення в консульстві і зовсім не пояснюють. Відмови отримують навіть туристи з бездоганною "візовою історією".

Але ця ситуація, прогнозують гравці турринку, буде змінюватися. За словами Андрія Марченко, директора круїзного оператора "Пак Груп Україна", який нещодавно почав роботу на українському ринку, в 2013 р., на тлі стагнації економік європейських країн, візова політика Італії по відношенню до громадян України покращиться.

Мінтуризму Італії та ENIT (національний офіс з туризму) зараз впроваджують низку заходів, які спростять процес отримання віз - зокрема, консульство Італії в Україні розширює штат, щоб підвищити швидкість обробки документів.

Що стосується скарг на Великобританію, то вони стандартні: запис на подачу документів, роздутий пакет обов'язкових документів і рекордно висока вартість візи - 124 євро. "Однозначний позитив тільки в тому, що Великобританія видає виключно мультивізи мінімум на півроку", - зазначає Ірина Сушко.

На "дружелюбність" європейських диппредставництв помітно впливає економічна криза. Це доводять Греція та Іспанія, які різко змінили принципи візової політики стосовно українців. Кількість виданих Іспанією віз за два останні роки зросла в чотири рази і в минулому році досягла 78000.

У консульствах Греції різко скоротилася кількість відмов. "Ще 2 роки тому Греція лякала українців не лише складними візовими умовами, а й брутальним ставленням, сьогодні ситуація змінилася кардинально", - констатує Ірина Сушко.

За її словами, з 2010 р. скоротилася кількість запитуваних документів і термін їх обробки. У 2012 р. кількість виданих греками віз зросла в два рази в порівнянні з минулим роком і досягла 129 000. "Число туристів, яких ми відправили до Греції, за останній рік також зросла в два рази. Ми розраховуємо на зростання і в 2013-му", - ділиться планами Олександр Атлас, гендиректор "Музенідіс Тревел Київ", що спеціалізується на цьому напрямку.
Редактор: Юрій Коверзнєв
17-04-2013, 19:00
Коментарів 0 Переглядів 4 855


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.