Один із трьох українців протягом свого життя стикався з проблемою психічних розладів. Про це заявила головний позаштатний психіатр Міністерства охорони здоров'я Ірина Пінчук, повідомляє ТСН.
На її переконання, в таких випадках людині конче необхідна кваліфікована допомога. Однак, як свідчить статистика лікарів, до фахівців звертаються надто мало громадян.
"Під нашим доглядом знаходиться 2,5% населення України. Але це тільки ті люди, які звернулися до нас за допомогою. Тим часом, за даними епідеміологічного дослідження, яке проводилося під керівництвом Асоціації психіатрів України, кожен третій протягом свого життя потребує допомоги лікаря-психіатра", - зазначила Пінчук.
На думку експерта, українці здебільшого вчиняють неправильно щодо власного здоров'я.
"Вони вирішують ці проблеми самі або звертаються до лікарів іншого профілю, а отже, лікуються не завжди кваліфіковано", - наголосила психіатр.
За її даними, навіть серед людей із важкими формами хвороби за психіатричною допомогою звертається лише кожен п'ятий.
На думку Пінчук, така неконтрольована ситуація загрожує навіть безпеці держави, оскільки соціальне життя і психічне здоров'я громадян взаємопов'язані. Тож реакція людей на погіршення економічної ситуації в країні може бути непрогнозованою.
12-04-2013, 10:16
0
2 561