Підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським Союзом проблем.
"Рада підтверджує свої зобов'язання підписати вже парафовану Угода про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, так скоро, щойно українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у трьох згаданих сферах, можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі у листопаді 2013 року. Підписання може супроводжуватися попередніми набранням чинності окремих частин Угоди", - сказано у прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики, засідання якої на рівні міністрів закордонних справ відбулося в понеділок у Брюсселі.
Згаданими умовами є: вирішення проблем вибіркового законодавства, вибіркового правосуддя та імплементація реформ, закладених у порядку денному асоціації.
Крім того, Рада закликала Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон "спільно з Європейською комісією відстежувати та інформувати Раду про досягнутий прогрес, включаючи підготовку майбутнього саміту Україна-ЄС, Ради з питань співробітництва Україна- ЄС і листопадового саміту Східного партнерства у Вільнюсі 2013 року".
Рада також підтвердила взаємодію ЄС з Україною у контексті Східного партнерства у напрямку політичної асоціації та економічної інтеграції, які базуються на спільних цінностях, визнала європейське прагнення України та привітала її європейський вибір.
У висновках зазначається, що Рада сподівається на тісну співпрацю та продовження політичного діалогу з Україною на всіх рівнях, включаючи також і головування в ОБСЄ. "(Рада) очікує від України підтримки та просування всіх існуючих зобов'язань ОБСЄ, забезпечення лідерства в імплементації узятих на зустрічі міністрів у Дубліні зобов'язань, а також активізації зусиль ОБСЄ у вирішенні конфліктів", - підкреслюється в документі.
Рада також нагадала Києву про важливість спільно узгодженого порядку денного асоціації під час підготовки до можливого майбутнього вступу в силу Угоди про асоціацію і зони вільної торгівлі.
"Виборча, судова і конституційна реформи у відповідності з міжнародними стандартами є невід'ємною частиною порядку денного асоціації та спільно схвалених пріоритетів", - сказано в рішенні.
Крім того, ЄС наголошує на необхідності вжити "важливих зусиль у сфері боротьби з корупцією і проведення реформи державного фінансування, включаючи збільшення повноважень Рахункової палати".
"Рада закликає Україну вжити рішучих заходів щодо поліпшення інвестиційного та бізнес клімату, що погіршується, і в цьому контексті вітає прагнення України та ЄС почати неформальний діалог щодо бізнесу. Рада також підкреслює важливість всеосяжних реформ через конструктивну співпрацю між урядом, парламентською опозицією та громадянським суспільством", - наголошується в документі.
10-12-2012, 19:45
0
1 768