Складнощі з отриманням шенгенської візи - просто дрібнички, порівняно з тим переліком інстанцій, а також документів та дозволів, які необхідно назбирати, щоб одержати візу на в'їзд до України, йдеться в сюжеті ТСН.
Громадяни країн, із якими в України встановлено візовий режим, часом місяцями чекають на дозвіл перетнути кордон. Мінімальний перелік документів, як і в більшості країн світу, потребує запрошення.
Однак, в Україні просто написати листа, як роблять, приміром, європейці, замало. Треба, щоб запрошення ще затвердили чиновники. І тут – починаються проблеми.
Олені, яка чекає нареченого з Алжиру, довелося зібрати стос довідок, на банківський рахунок покласти десять тисяч гривень, сплатити послуги чиновників. Документи Олена подала на початку серпня, однак відділення міграційної служби досі їх не розглянуло.
Директор департаменту у справах біженців та іноземців Наталія Науменко пояснила процедуру. На словах вона проста: звернутися в Міграційну службу і трохи зачекати.
"Воно оформлюється зазвичай двадцять днів. У випадку, якщо це термінове запрошення – то до десяти днів", - пояснила Науменко, пообіцявши з'ясувати, чому інспектори не квапляться виконувати свою роботу.
Тим часом експерти кажуть, що проблема полягає в тому, що бюрократи перетворили процедуру отримання української візи невиправдано складною і занадто обтяжливою.
29-09-2012, 10:43
0
2 133