Верховна Рада прийняттям закону "Про зайнятість населення" фактично заборонила діяльність кадрових агентств.
До недавнього часу в Україні існувало два види "посередників з працевлаштування": кадрові агентства (їх послуги з пошуку роботи оплачували потенційні кандидати на вакансії) та рекрутингові компанії (з ними розраховувалися роботодавці за фактом прийняття співробітника на роботу). Перших на ринку більше не буде, пише "Коментарі".
"Суб'єктам господарювання, які надають посередницькі послуги в працевлаштуванні, отримувати від громадян, яким надані такі послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди, відтепер заборонено", - пояснила юрист Юркомпанії "Алексєєв, Боярчук і партнери" Дар'я Кирилова. Новий закон також вперше закріплює в Україні такі поняття як: "рекрутинг" (діяльність підприємств, що надають посередницькі послуги з працевлаштування), "аутстаффінг" (послуга виведення персоналу за штат роботодавця) і "аутсорсинг" (діяльність підприємств, що здійснюють наймання співробітників для виконання ними робіт в іншого роботодавця).
Те, що компанії, які надавали шукачам недостатньо професійні послуги, заробляючи виключно на гонорари від громадян, опинилися поза законом. Однак закон змушує піти з ринку також частина компаній, які працюють "по-білому", кажуть експерти.
Зокрема, як стверджує партнер компанії Executive Search "Анкор СВ" Алла Коняєва, в документі занадто багато туманних формулювань, які потребують роз'яснень. Наприклад, посередникам, що надають послуги з працевлаштування, заборонено направляти співробітників на робочі місця в компанію, в якій протягом року відбувалося скорочення штату. "Одна скорочена одиниця - це вже достатньо для заборони чи ні?", - Задається питанням експерт.
16-07-2012, 11:45
0
2 829