Внесений Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим проект Закону України “Про засади державної мовної політики” міг бути написаний тільки на п’яну голову, – вважає народний депутат
Геннадій Москаль.
– А якщо серйозно, то в п.2 ст. 7 даного законопроекту в контексті Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, до регіональних мов або мов меншин України чомусь віднесені новогрецька і русинська мова, - наводить прес-служба нардепа його слова. - Доводжу до відома пана Колісниченка, що новогрецька мова – це державна мова Греції, тоді як частина населення України, яка ідентифікує себе греками, розмовляє румейською або урумською мовами залежно від віросповідання. Тому виникає питання – з якого-такого переляку ми маємо на законодавчому рівні підтримувати в Україні державну мову Греції?
По-друге, Європейська хартія регіональних мов або мов меншин, яка набула чинності в Україні січня 2006 року, вказує, що хартія не включає діалектів офіційних мов, у тому числі русинського, гуцульського, лемківського, бойківського та інших, оскільки громадяни, що спілкуються цими діалектами, належать до субетносів українців. То про яку русинську мову можна тоді говорити? З таким же успіхом слід захищати лемківську, бойківську, гуцульську та інші “регіональні мови”!
І головне – держави, члени Ради Європи, які підписали Хартію, вважають, “що охорона й розвиток регіональних мов або мов меншин не повинні шкодити офіційній мові держави і необхідності її вивчати”.
14-06-2012, 15:55
0
1 696