Готелі, які виставили надвисокі ціни на номери в період Євро-2012, будуть порожні, як це вже не раз відбувалося під час великих футбольних турнірів.
Про це в коментарі Інформаційному центру Україна-2012 заявив директор проекту Консультування та створення управлінських потужностей для Євро-2012 GIZ Матіас Брандт.
За словами німецького експерта, популярні чемпіонати часто супроводжуються подібними проблемами - і Україна в цьому не самотня. Він навів приклад нинішнього "готельного колапсу" Лондона, де напередодні Олімпійських ігор готельєри підняли ціни до "олімпійських висот". "Якщо ви захочете сьогодні зарезервувати там готель на час Ігор, то також будете неприємно здивовані", - додав фахівець.
"Під час ЧС-2006 німецька влада намагалися вирішити проблему так само, як вирішуєте її ви, - продовжив експерт. - Уряд не може напряму диктувати ціни, він може лише звертатися до здорового глузду власників готелів. Можна просто сказати їм: якщо ви занадто сильно піднімете ціни на номери - ваші готелі залишаться порожніми".
"Принаймні, так сталося в Німеччині - в готелях із занадто високими цінами на номери. Те ж було в Австрії та Швейцарії під час Євро-2008. Власники готелів повинні зробити для себе висновки. Тому слід дивитися на перспективу і думати про майбутнє. Усім вигідно - і державі, і готелям, щоб туристи повернулися в Україну багато разів", - запевнив Матіас Брандт.
Він також зазначив, що гості Євро, які захочуть відчути атмосферу свята в Україні, все одно знайдуть варіанти недорогого житла. "І в Німеччині, і в Австрії та Швейцарії, незважаючи на ціновий ажіотаж, фани викрутилися і знайшли економ-житло, розмістившись у кемпінгах та наметових містечках. Такі пропозиції вони зможуть знайти і в Україні", - додав фахівець.
Нагадаємо, як нещодавно заявив віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури України Борис Колесников, Уряд України знайде важелі впливу в діалозі з готелями, щоб ціни перебування гостей Євро-2012 в Україні були прийнятними.
5-03-2012, 08:34
0
1 872