В Україні в 11 разів зросла захворюваність на кір

Новини України
654
0
В Україні в 11 разів зросла захворюваність на кір


З початку року в Україні проти аналогічного періоду минулого року захворюваність на кір зросла більш ніж в 11 разів, поінформував заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я Олексій Даниленко.

Про це повідомив Національний портал з імунізації.



Так, за шість місяців вже зареєстрували 1196 випадків захворювання на кір. Якщо порівнювати це з минулорічним аналогічним періодом, то маємо зростання захворюваності більше, ніж в 11 разів.

Серед причин такої ситуації:

висока контагіозність (заразливість) захворювання: після контакту з хворим дуже велика кількість осіб може захворіти;
циклічність спалахів кору: кожні 5-6 років – після того як накопичуються певні прошарки неімунних дітей – відбувається збільшення захворюваності на кір;
підвищення захворюваності в країнах, які межують з Україною: в Румунії, Угорщині, Молдові.

Вакцинація проти кору є найефективнішим засобом профілактики цього захворювання, тому вона є обов’язковою для дітей, наголошує Даниленко. Адже специфічного лікування кору нема, лише симптоматичне.

Кір не є “легкою” хворобою: він особливо небезпечний своїми ускладненнями. Це може бути широке коло захворювань, найпоширеніші з яких – пневмонія (запалення легень), енцефаліт (запалення мозку), отит (запалення вух). Але можливі ускладнення і з боку інших органів та систем, тобто чітко окреслити коло органів, які можуть бути уражені внаслідок кору, дуже складно.

На першому етапі хвороби є ризик сплутати кір з іншими захворюваннями, адже початок схожий з початком багатьох інших хвороб, зазначає Даниленко. До перших симптомів кору належать лихоманка, кон’юнктивіт, риніт. Такі симптоми можуть тривати до 7 днів і нагадувати звичайну ГРВІ. За 4 дні до появи специфічної висипки хворий починає виділяти вірус і вже є джерелом інфекції. Далі можуть з’явитися характерні білі плями на поверхні щік – так звані плями Бельського-Філатова-Коплика – та поетапна висипка (починаючи з голови й до тулуба та нижніх кінцівок).

Даниленко закликав не займатися самолікуванням. Навіть після появи перших симптомів ГРВІ порадив звертатися за медичною допомогою, і щодо подальшого ведення пацієнта рішення вже прийматиме сімейний лікар.

"Якщо говорити про Україну в цілому, то за минулий рік ми маємо близько 90% охоплення вакцинацією дітей. За 5 місяців поточного року маємо виконання плану охоплення щепленнями до 40%, тобто до кінця року плануємо вийти на 90+% виконання охоплення щепленнями проти кору дітей", – зазначив експерт.

За його оцінкою динаміка поширення кору в Україні є стрімкою, проте контрольованою та очікуваною. Втім, можливе подальше зростання захворюваності восени – через масові скупчення дітей в організованих колективах під час навчального процесу.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.