Понеділок, 26 травня 2025

Лафа для власників автономного опалення скінчилася: люди отримають нові квитанції за опалення 

Новини України
7 322
1
Лафа для власників автономного опалення скінчилася: люди отримають нові квитанції за опалення 

Попри те, що багато українців встановили у своїх квартирах індивідуальне опалення, це не звільняє їх від обов’язку сплачувати за обігрів місць загального користування у багатоквартирних будинках. Навіть якщо в під’їзді немає жодної батареї, платіжка все одно прийде.

Про це пише Хвиля.



Постанова Кабміну №315

Цей обов’язок чітко закріплений у Постанові Кабінету Міністрів №315, яка регулює правила нарахування плати за теплопостачання у багатоквартирних будинках.

Це чітко прописано на державному рівні: якщо у людини є індивідуальне опалення, але вона мешкає в багатоквартирному будинку, то, незалежно від того, вмикає вона опалення чи ні, є в неї батареї чи немає – вона зобов’язана платити за тепло, яке їй буде нараховувати теплокомуненерго, – пояснює експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко.

Згідно з нормами, оплата нараховується відповідно до умовного температурного режиму у 14 градусів у квартирі навіть без центрального обігріву.

Спільна будівля – спільна відповідальність

Ключова логіка цієї норми – спільне утримання будинку як єдиного об’єкта. Це означає, що:

- власник квартири з індивідуальним опаленням є співвласником усього будинку, включно з під’їздами, підвалами, горищами;

- оплата тепла в місцях загального користування – частина спільної відповідальності всіх мешканців;

- навіть якщо батарей у під’їзді немає, тепло частково втрачається через стіни, труби й шахти, і ці втрати також враховуються в загальному балансі.

Вийти з цієї системи – практично неможливо

Ти живеш у багатоквартирному будинку – ти зобов’язаний оплатити не лише тепло у квартирі, а й частину за спільні зони. Навіть за відсутності батарей, – підкреслює експерт.

Формальною підставою для цього є саме принцип розрахунку на підставі нормативів, а не фактичного споживання тепла. Систему змінити можна лише через зміну законодавства – індивідуальні позови в суди, як правило, не мають результату.

"Закон є – і його виконують"

“Це абсолютна аксіома, яку не треба доводити. Ось такий закон ухвалено, і ось так він працює. Добрий, поганий – ми не обговорюємо, але він уже є”, – зазначає фахівець.

Експерти зазначають, що чинне законодавство в галузі житлово-комунальних послуг часто працює не на користь споживача. Як приклад наводять і закон №417, і численні підзаконні акти, які перекладають зобов’язання на плечі власників житла.

Що робити власникам автономного опалення?

Враховувати ці платежі при плануванні бюджету на опалювальний сезон;

Ознайомитися з умовами договору з теплокомуненерго, щоб розуміти, як саме формуються нарахування;

Об’єднуватися з іншими мешканцями для можливого встановлення лічильника на будинок чи зон обліку тепловтрат – це один зі шляхів для більш справедливого розподілу платежів.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

1 коментарій

Dyr 9 травня 2025 08:31
Вийти з цієї системи можливо. Якщо немає тепломережі.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують