Доплати для вчителів і ліквідація МСЕК: що зміниться з 1 січня

Новини України / новини
1 390
0


З першого січня на українців чекає низка важливих змін.



Зміна правила ввезення "євроблях"



З першого січня діятимуть нові правила для ввезення автомобілів із-за кордону. Будуть змінені правила ввезення "євроблях". Станом на сьогодні дозволяється ввозити автомобілі, що відповідають екологічному стандарту не нижче "Євро-2", тобто випущені після 1996 року.
З нового року буде підвищено дозволений рівень стандарту – до "Євро-6", тобто ті машини, які виготовлені після 2015 року.
Зміни не стосуватимуться електромобілів, які не мають двигуна внутрішнього згорання і вважаються екологічним транспортом.

Ліквідація МСЕК



Верховна Рада ухвалила закон про ліквідацію МСЕК. Тож із першого січня вже вони вже не будуть працювати. Їх замінять експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи. Такі команди працюватимуть у 286 лікарнях України. За новою системою створено 1348 експертних команд, у яких працюватимуть понад 4300 лікарів, що втричі більше, порівняно з системою МСЕК.
Обіцяють максимальну прозорість в оформленні інвалідності. Команди формуватимуться автоматично за принципом випадковості, а дані лікарів і пацієнтів залишатимуться прихованими до моменту оцінювання.
Рішення експертних команд можна оскаржувати в Центрі оцінювання функціонального стану, до складу яких входитимуть лікарі з державних закладів охорони здоровʼя з усієї країни.
Усі довідки та документи, видані МСЕК до першого січня 2025 року, залишаються чинними.

Доплати вчителям



Уряд ухвалив рішення, яке передбачає встановлення щомісячної надбавки до заробітної плати вчителям. Освітяни мають одержувати спеціальні виплати з першого січня 2025 року.
"Постанова діятиме від першого січня 2025 року до кінця воєнного стану (учителі отримуватимуть надбавку до кінця того року, у якому скасують воєнний стан)", – йдеться у повідомленні Міносвіти.
Отож учителі отримають такі доплати: від першого січня 2025 року – додатково 1000 гривень (1300 гривень до сплати податків); від першого вересня 2025 року – додаткові 2000 гривень (2600 до сплати податків).
Грошову надбавку наступного року отримають працівники педагогічних закладів загальної середньої освіти як державної, так і комунальної форм власності, заявили в Міносвіти.

Реформа автострахування



З першого січня стартує реформа автострахування, яка орієнтована на європейські стандарти. Буде запроваджено низку суттєвих змін, насамперед посилено захист потерпілих у разі ДТП. Стане обов’язковою модель прямого врегулювання завданих збитків. Тобто всі водії, у разі ДТП, зможуть напряму звертатись до свого страховика. Зараз процедура інакша, адже потерпілий має знайти страхову компанію винуватця аварії й до неї звертатись за відшкодуванням. Також замість грошових виплат страхова компанія може забезпечити ремонт автомобіля на авторизованих СТО.

Значно подорожчають цигарки




З першого січня збільшиться акцизний податок на тютюнові вироби. Згідно з ним, ставка акцизного податку за 1000 штук цигарок із фільтром у 2025 році становитиме 78 євро.
"Наступного року пачка сигарет подорожчає десь на +40 грн. Може бути й більше, оскільки акцизи будуть прив’язані до євро і наближатимуться у своєму обсязі до мінімальних вимог ЄС", – написав нардеп Ярослав Железняк.

Підвищення страхового стажу



З першого січня пенсії в Україні нараховуватимуть за новими правилами. Через підвищення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, зміняться умови для виходу на пенсію в 60 і 63 роки. Як повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України, щоб вийти на пенсію в 60 років, майбутньому пенсіонерові чи пенсіонерці потрібно мати не менш як 32 роки страхового стажу. Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки за наявності стажу від 22 до 31 року. За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать у 65 років. Якщо ж у людини є менш ніж 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.

Нові податки для ФОПів



З 1 січня зростає податкове навантаження на фізичних осіб-підприємців (ФОП), і зростає відчутно.

По-перше, сплата Єдиного соціального внеску (ЄСВ) знову стане обов’язковою для переважної більшості підприємців. Місячний платіж становитиме 1760 гривень, що складає 22% від мінімальної зарплати. Таким чином, за рік потрібно буде заплатити 21120 гривень.

Право не сплачувати цей податок матимуть ФОПи, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. А також ті підприємці, які паралельно є найманими працівниками, і за яких роботодавець сплачує ЄСВ у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок (тобто 1760 грн і вище).

З 2021 року ФОП-найманий працівник, за якого роботодавець платить ЄСВ, може не сплачувати цей податок "за себе", як за підприємця. Тобто дозволяється сплата ЄСВ лише один раз. Це правило зберігається і на 2025 рік.

Також з 1 січня 2025 року усі ФОПи, на додачу до Єдиного податку та ЄСВ, будуть зобов’язані сплачувати військовий збір, розмір якого варіюватиметься, залежно від групи. Так, платники єдиного податку першої, другої та четвертої груп сплачуватимуть по 800 гривень на місяць (10% від мінімальної зарплати), а третьої групи – 1% від доходу. При цьому, варто зазначити, що люди, які є одночасно і найманими працівниками, і ФОПами, сплачуватимуть військовий збір двічі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

20:37
Поліцейські попереджають про шахрайство: буковинці втрачають тисячі гривень
20:18
Активізуються інформаційні диверсії: СБУ зробило важливе попередження
19:59
У Чернівцях померла відома рестораторка
19:41
Вдарив відром в обличчя: у Чернівцях побилися водійка та працівник мийки
19:20
Від музичного вечора до вистав для дітей: куди піти на вихідних у Чернівцях - дайджест
19:00
Модернізація пункту пропуску «Порубне»: на якій стадії роботи
18:40
На Буковині податківці створили Консультаційний центр: допомагають розібратися із заблокованими податковими накладними
18:19
У перинатальному центрі Чернівців жінка народила трійню
18:18
Чи дійсно якість телевізорів Xiaomi відповідає їх ціні?*
реклама
17:58
Не "батон" і не "суп": як правильно називати популярні страви українською
17:41
Освіта, промисловість: де в Україні найбільше бракує працівників
17:19
Росіяни продовжують тиснути під Покровськом: Генштаб розповів про ситуацію на фронті
16:59
Чернівецька ОВА рекомендує закладам освіти піти на карантин на 10 днів
16:45
Вчені розповіли, як худнути без дієт: потрібно дотримуватися п’яти правил
16:36
На Буковині попрощалися із захисником Дмитром Олійником
16:17
Каратисти Буковини виступили на молодіжному Чемпіонаті Європи
15:59
У Чернівцях відбудеться автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих
15:46
Буковинські спортсмени здобули нагороди на Чемпіонаті України з легкої атлетики
15:38
Колишній голова "Оператора ГТС" отримав підозру: він втік за кордон
15:17
Захисника з Буковини посмертно нагородили орденом «За мужність»
14:59
«МБ» перевірив інформацію, що на Буковині на ставку замерзають лебеді
14:55
Медики розповіли, кому можна і не можна їсти каші
14:42
Тричі завдав ударів по голові та тулубу битою: у Чернівцях затримали чоловіка, який побив сусіда
14:09
Рекордна доза алкоголю: у Чернівцях затримали п'яного водія
14:02
Бійця з Буковини нагородили відзнакою «Лицарський хрест»
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм