Україна хоче створити газовий хаб із поляками потужністю 10−12 млрд куб м. Що криється за цією ідею та чому її може підтримати новообраний президент Дональд Трамп
Про це
пише NV Бізнес.
Ідея створити газовий хаб з поляками поки звужується до використання українських підземних сховищ газу (СПГ) для зберігання американського чи будь-якого іншого LNG-газу, який далі прямуватиме в ЄС. Мова може йти про 10−12 млрд куб м скрапленого газу, який Європа все ще купує у Росії. Ці обсяги майже наполовину завантажать нашу газотранспортну систему (ГТС), яка звільниться від російського ресурсу вже з 1 січня 2025 року. Як Україні на цьому заробити, та чому вона поки не може претендувати на повноцінний "газовий хаб", розбирався NV Бізнес.
Альтернатива російському газуЗ 1 січня Україна припиняє транзит російського природного газу до Європи і це вже спричинило істерику у посіпак Кремля — президентів Словаччини Роберта Фіцо та прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Під гаслами "не дамо засохнути українській трубі", Фіцо помчав до президента РФ Путіна домовлятись про російський газ в ГТС. На думку Фіцо, він стає словацьким одразу після укладення контракту з РФ. "Мені подобаються росіяни", — пояснює свою позицію Фіцо. Словаччина щороку заробляє 500 млн євро на транзиті російського трубопровідного газу. Можливо, свої бонуси від того мають і місцеві політики.
Україна поки що нетерпима до поставок кривавого російського газу нашими трубами під будь-яким виглядом. Проте з українських владних кабінетів зазвучала альтернатива, яку замміністра енергетики Микола Колісник назвав "східно-європейським газовим хабом".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-12-2024, 09:00
0
1 500