Українська мова багата на слова, які стають справжнім випробуванням для тих, хто не володіє нею досконало.
Експерт із мовних технік та ораторської майстерності Іван Гладир у відео на Tik-Tok розповів про особливості вимови деяких українських слів та поділився цікавими вправами для тренування.
Однією з найбільших складнощів для іноземців є правильна вимова слів, у яких часто трапляється звук "Ч". За словами Івана Гладиря, цей звук в українській мові звучить твердіше, ніж у багатьох інших мовах, і вимагає чіткого артикулювання.
Українські слова, що закінчуються на сполучення звуків, як-от "чи", часто стають справжнім викликом для тих, хто не звик розмовляти українською.
Приміром, протестуйте себе, повторюючи такі слова: міркуючи, усвідомлюючи, розбудовуючи, засинаючи, вимикаючи, відшкодовуючи, спалюючи, розглядаючи, констатуючи.
Пильнуйте, щоб у кінці кожного слова звучало саме "и", а не "і'" — радить експерт.
Для тренування вимови Гладир у відео на Tik-Tok пропонує чистомовки:
"Чи ти чистила його, чи не чистила, а чистішим дальшим від цього чорний м'ячик не став. Проте чимраз чіткіше, чимдалі чистіше читаючи чистомовки, незалежно від того, чи ти читав Тичину".
Експерт зазначає, що подібні вправи можуть стати своєрідним "мовним ідентифікатором" для визначення справжніх носіїв української.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-12-2024, 18:59
0
1 656