За керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння загрожує лише адміністративна відповідальність – однак її розмір суттєвий. Так, за законодавством, штраф може скласти від 17 до 51 тис. грн – залежно від тяжкості порушення.
Так, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за перше таке порушення водієві "світить" штраф у 17 тис. грн. А також позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Втім, це найлегше покарання. Кожна наступна подібна провина тягне за собою збільшення штрафу, а також додаткову відповідальність.
Зокрема, у разі повторного порушення протягом року штраф збільшиться до 34 000 грн. А керувати транспортними засобами заборонять на 3 роки. Крім того, у такого водія можуть вилучити транспортний засіб.
За третього ж порушення протягом року штраф складе вже 51 000 грн.
При цьому також передбачається:заборона на керування транспортними засобами становитиме 10 років;
конфіскація наявного у приватній власності порушника транспорту.
Втім, існує можливість альтернативного покарання – адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років. А також з конфіскацією транспортного засобу, який перебуває у приватній власності порушника.
Українців хочуть штрафувати на 34 тисячі
Водночас в Україні можуть почати штрафувати за перевищення транспортом допустимого рівня шуму. Розмір покарання передбачається встановити на рівні 17 000 грн. За повторне порушення доведеться сплачувати вже 34 000 грн.
Відповідний законопроєкт №9564 подано до Верховної Ради. До порядку денного парламенту документ було включено на початку лютого. Відповідно, народні депутати можуть його розглянути будь-коли.
У пояснювальній записці до документа зазначається: необхідність запровадження штрафу обумовлена тим, що деякі водії встановлюють на свої транспортні засоби обладнання, використання якого призводить до значного збільшення шуму роботи двигуна. Що:
порушує "тишу та спокій громадян";
викликає невдоволення суспільства.
Погіршує ж ситуацію те, що "під час воєнного стану такі шумові звуки схожі на звуки ворожих безпілотних літальних апаратів". Це створює уявлення про авіаційну та ракетну небезпеку, "відволікаючи Збройні сили та правоохоронців".
За законопроєктом, за порушення правил шумового режиму планується застосовувати штрафи та позбавляти права керувати транспортним засобом.
Зокрема:за перше порушення передбачено штраф у 17 000 грн;
за повторне – штраф у 34 000 грн та позбавлення права на керування транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців.
Втім право на управління можуть і не відібрати. Зокрема, у законопроєкті прописано, що за повторне порушення можна буде відбутися лише штрафом.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-10-2024, 10:00
0
1 524