Тапки, капці, шльопанці: яке слово доречно вживати в українській мові, а яке ні

Новини України
3 146
0

В українській мові кожен елемент гардероба і взуття мають свої назви. Дуже часто українці використовують росіянізми й навіть не підозрюють, що роблять помилку. Саме така ситуація з улюбленим літнім взуттям, яке найчастіше називають "шльопанці" або "шльопки".

Як насправді потрібно називати таке взуття українською і які назви помилкові, розповідає мовознавець Олександр Авраменко у YouTube.



За словами мовознавця, слова "шльопанці" та "шльопки" - це росіянізми, які використовувати в українській мові не варто. Замість них потрібно використовувати інші й Авраменко розповів, які саме.

"Шльопанці — це більш російське слово, хоча в Україні воно має розмовний відтінок. Запам'ятайте — пантОфлі або в однині пантофель", - розказав фахівець.

Він пояснив, що пантофлі — це м'які кімнатні туфлі без закаблУків.

"А що ж таке закаблУки? Закаблук — це задня частина взуття, що охоплює п'яту. Російською - "задник", - пояснив Авраменко.

Він також додав, що й слова "тапки" або "тапочки" також мають розмовний відтінок. Але в українській мові є дуже просте слово, яке варто використовувати — це слово "капці", а якщо в однині — капець. А ще є дуже старовинне українське слово - "капти".

Капці — це легкі туфлі, переважно для хати. А ще так називають легке взуття на Сході. А от на взуття, яке називають "шльопанцями" колись казали — "виступці" або "патинки".


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.