У вересні православні віряни згадують Михайлове чудо — свято, назване на честь Архангела Михаїла, одного з вищих ангелів. У Писанні його також називають "князем", "вождем воїнства Господнього" і зображають, як головного борця проти диявола і беззаконня.
Про це пише УНІАН.
Коли свято Михайлове чудо у 2024 році?
Минулого року, після переходу Православної церкви України на новий церковний календар, дата свята змінилася — зсунулася на 13 днів раніше.
За новим стилем Михайлове чудо тепер відзначають 6 вересня.
За старим стилем дата залишилася колишньою - 19 вересня.
Свято, присвячене Архангелу Михаїлу, в народі називають Михайлове чудо, або Михайлів день, частіше вживають перший варіант.
У цю дату заведено йти до церкви, на святковий молебень. Тим, у кого немає такої можливості, може сам помолитися святому Михайлу.
У святого просять допомоги в зціленні від хвороб, захисту від несправедливості, зла і негідних людей, зміцнення духовної сили. Також він вважається покровителем кораблів і полків, тому Архангелу моляться про захист під час тривалої подорожі.
Добре цього дня помиритися з тими, на кого є давня образа, подати милостиню. Також у Михайлів день є звичай пекти пироги й сідати за стіл із близькими та сусідами.
Є у свято і заборони. Цього дня не можна:
працювати;
що-небудь різати, рубати або колоти;
лаятися, обманювати, лихословити, ображати кого-небудь;
вживати спиртне.
Забороняється викидати продукти після застілля — їх потрібно віддати жебракам, інакше можна накликати нужду. Також за однією з народних прикмет у свято не слід мити голову — нібито можна змити розум.
На Михайлове чудо дуже побоюються згрішити, щоб не розгнівати святого — інакше, як кажуть у народі, "Михайло почне чудити", тобто, карати.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram