RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Супутникові знімки підтверджують масований удар українськими безпілотниками по аеродрому Морозовськ у Ростовській області в ніч на 14 червня.

Про це пише The Warzone.



Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив виданню, що українські підрозділи оборони та розвідки використали щонайменше 70 безпілотників для удару по авіабазі, що розташована за 240 кілометрів від лінії фронту.

Розташований у Ростовській області аеродром, є базою для десятків винищувачів-бомбардувальників Су-34, які були ключовою зброєю у війні, та слугує передовою оперативною базою для винищувачів Су-27.



Водночас зазначає видання, хоча атака, схоже, завдала певної шкоди, її повна міра наразі незрозуміла.

На отриманих знімках від Planet Labs видно пошкодження покриття ангару, що розташований на пероні технічного обслуговування, а всередині видніються два винищувачі-бомбардувальники Су-34. Літаки, ймовірно, зазнали певних пошкоджень. Цей ангар, вірогідно, був головною мішенню для українських безпілотників.



На невеликій відстані від ангару, на пероні видніється невеликий кратер і сліди пожежі. Зазначається, що важко сказати, чи був пошкоджений якийсь борт, але саме тут зазвичай паркуються кілька реактивних літаків.



Видання також зазначає, що помітні на знімку в п'ятницю, 14 червня, ушкодження, відсутні на знімку аеродрому, зробленому 6 червня.

Ширший порівняльний вигляд авіабази пропонує ще один контраст між знімками 6 і 13 червня.





Російські джерела розходяться в оцінках

Російські джерела визнали факт атаки на аеродром, але розійшлися в оцінках.

Так, російський Telegram-канал "Два майора" (Two Majors) стверджує, що жоден літак не був пошкоджений. Натомість Telegram-канал "Кремлівська табакерка" стверджує, що хоча більшість безпілотників були збиті, не долетівши до цілі, деякі з них долетіли, внаслідок чого загинули шість пілотів, ще 10 військовослужбовців були поранені.

Тим часом Буданов повідомив The Warzone, що наразі триває оцінка бойових втрат.

"Ми чекаємо на інформацію про те, чи були знищені або пошкоджені літаки", - сказав він.

Видання зазначає, що є й інші візуальні докази обстрілу аеродрому.

Вночі у соціальних мережах з'явилися фотографії та відео, на яких видно, як безпілотники пролітають над Морозовськом. Також з'явилися повідомлення про те, що поблизу бази було чутно численні вибухи. На фотографії у соцмережі X (колишня Twitter) у районі аеродрому було видно велику кулю полум'я та величезний шлейф чорного диму.



"Безпілотник пролетів прямо над головою підписника з Морозовська. Ворог цілився в аеродром", - написав Telegram-канал "Это новости Ростова".

За словами Буданова, операція була здійснена з території України. За його словами, по аеродрому вдарили щонайменше 70, а може і більше українських безпілотників "Дракон" і "Сплеск".

Ці дані збігаються з інформацією Telegram-каналу "Два майора". Там заявили, що ця атака продемонструвала серйозні вразливості російської ППО від безпілотників.

"Незважаючи на те, що противнику не вдалося досягти цілей по знищенню наших літаків сьогодні вночі на аеродромі Морозовськ у Ростовській області, здатність Збройних Сил України одночасно запустити 70 безпілотників вглиб нашої території, а також їхня здатність подолати ППО ще до підльоту до аеродрому, свідчить про те, що противник зберігає високий потенціал застосування цього виду саморобної зброї для ураження", - зазначив канал.



Видання зазначає, що це вже друга за два місяці масштабна атака українських безпілотників на аеродром Морозовськ. Летовище також було атаковане 5 квітня. Після цього удару з'явилося кілька відео та зображень, які ви можете побачити нижче.



Щодо атаки 5 квітня українські офіційні особи стверджували, що внаслідок удару було знищено щонайменше шість військових літаків і серйозно пошкоджено ще вісім. Київ також стверджував, що 20 російських військовослужбовців на базі були вбиті або поранені.

Ці дані підтверджує твіт видання Kyiv Post.



Водночас наступні знімки високої роздільної здатності Planet Lab, які The Warzone отримало наступного дня, не продемонстрували серйозних пошкоджень у Морозовську.

"За день до атаки на стоянках по всьому об'єкту було видно 29 літаків. На знімках, отриманих від Planet Labs, які були зроблені сьогодні, ми можемо нарахувати стільки ж літаків, при цьому на них і на інфраструктурі бази не було помітно жодних серйозних пошкоджень", - зазначило тоді видання.



Стосовно атаки цього разу українські офіційні особи поки що не робили таких сміливих заяв. Однак Буданов пообіцяв, що база буде атакована знову.

"Так", - різко відповів він, коли його запитали, чи планують українські війська ще одну повітряну атаку на цей аеродром.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
15-06-2024, 08:19
Коментарів 0 Переглядів 1 031


Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"


Вулиці перекриють через капітальний ремонт
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.