RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Сьогодні відзначають День Києва: перелік заходів, цікаві факти про столицю України


Фото з відкритих джерел

Щороку у столиці України відзначають День Києва. Це свято традиційно святкують в останню неділю травня. У 2024 році День Києва припадає на 26 травня.

Вже третій рік поспіль святкування проходить в умовах воєнного стану.



Київ був заснований у 482 році. До 1980-х років в Україні День Києва не відзначався. Ювілей (1500 років) Києва пишно відсвяткували у 1982 році, але про святкування потім забули на деякий час.

Лише з 1987 року утворилася традиція відзначати День Києва щороку.

Київ – одне з найкрасивіших міст Європи та світу, яке навіть під час війни радо приймає туристів. Російські військові вже третій рік продовжують обстрілювати його ракетами та шахедами, знищуючи житлові будинки та пам’ятки архітектури. Особливо страшно було у перші дні повномасштабного вторгнення, коли росіяни зайшли у Київську область. Однак українська столиця – незламна та сильна, як і весь наш народ.

Куди піти на День Києва-2024: перелік заходів

Цього року День Києва проходить не з таким розмахом, як зазвичай. Свято відзначається досить скромно. Через воєнний стан і міркування безпеки великих скупчень людей бажано уникати.

Тому традиційний Пробіг під каштанами відбувається у різних локаціях і в різний час.

Святковий концерт Павла Зіброва і гурту KOLABA проходить на території Експоцентру України (ВДНГ).

У кінотеатрі "Жовтень" відбувається фестиваль кіно Київкінофест.

У театрі на лівому березі - прем’єра вистави "Легенди Києва".

Також розпочався святковий ярмарок "Усі.Свої" на вулиці Десятинній.

У Палаці Україна - концерт "Мій Київ".

Цікаві факти про столицю (дані з відкритих джерел):


Найдовша протяжність вулиці в столиці належить Броварському проспекту. Його довжина просто феноменальна - цілих 14 кілометрів!

Найкоротша вулиця має довжину всього лише якихось 50 метрів, і це - розташований поруч з Арсенальної площею Інженерний провулок. У складі цієї вулички - всього-лише три будинки.

Найбільш давня вулиця столиці - Володимирська, її вік уже перевалив за тисячоліття!

Найширша київська вулиця - це, звичайно ж, Хрещатик. Щоб перейти її від одного будинку до іншого, вам доведеться подолати 75 метрів.

Найбільш вузький в місті - Георгіївський провулок, проїжджа частина якого має ширину 5,4 метри.

Найстаріше київське дерево - Дуб Вільгельма Крістера. За приблизними підрахунками, його вік коливається в діапазоні між 600 і 700 роками. Точно сказати важко, адже дізнатися точний вік дерева можна тільки по річних кільцях. Ну а побачити це диво природи можна на вулиці Осиповського.

Метро Києва - одне з найстаріших в Європі. Найглибша станція в ньому - "Арсенальна". Щоб потрапити на неї, потрібно буде спуститися під землю на глибину 105 метрів! А честь називатися найкрасивішою станцією належить знаменитим "Золотим воротам". Ця станція входить в топ-10 найкрасивіших у всьому світі.

Найвища київська споруда розташована в старовинному районі Сирець. Це побудована ще в 1973 році телевежа, висота якої становить цілих 380 метрів.

Найвища точка столиці відносно річки Дніпро - це площа слави, розташована на висоті 200 метрів.

Найбільш популярний сувенір, який найчастіше везуть з Києва, - знаменитий київський торт. Ці ласощі почали виробляти ще в далекому 1956 році.

Найменший діючий храм в місті - церква Марії Магдалини. Вона розташована за адресою вулиця Володимирська 43, в маленькому дворику, в підвалі.

Найменший ліфт в Києві вміщує всього лише одну людину, і має площу якихось пів квадратного метра. Подивитися на нього можна на вулиці Прорізній, в 11 будинку. Ліфт був побудований ще в 50-х роках минулого століття на замовлення старого чиновника, якому було дуже важко підніматися вгору по сходах.

Найширша, і одночасно з цим найкоротша вулиця в усій Європі - це знаменитий Хрещатик. Його ширина становить 75 метрів, а довжина - 1,3 кілометра.

Найвища будівля не тільки в Києві, а й у всій Україні - це житловий комплекс, розташований на Кловському узвозі. Його висота становить цілих 168 метрів.

Найбільш сухий в Києві житловий масив - Харківський, ну а найвологіший, в свою чергу - Виноградар.

Унікальний пам'ятник, аналогів якому немає у всьому світі, і той розташований в столиці. Це пам'ятник сміттєвозу, який був в 2004 році встановлений на знак вдячності за їхню працю всім працівникам санітарної очистки.

Найдавніший пам'ятник в столиці України розташований неподалік від Набережного шосе, на схилах могутнього Дніпра. Це пам'ятник Магдебурзького права, або, як його ще часто називають - пам'ятник хрещенню Русі. Його автором був А.І.Меленський, а спорудили його в період з 1802 по 1808 роки.

Найбільш високий пам'ятник в столиці - знаменита "Батьківщина-мати". Її висота становить цілих 102 метра, і вона входить в топ-5 найвищих скульптур у всьому світі.

Найбільший парк Києва - це розташований в Голосіївському районі парк імені Рильського. Він відкритий в 1958 році, а його площа просто вражає уяву - цілих 150 гектарів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
26-05-2024, 13:57
Коментарів 0 Переглядів 851


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!