Дотримання кількох простих правил допоможе зменшити витрати газу і при цьому не відчути дискомфорт через будь-які обмеження.
Про це
розповідає "Нафтогаз".
Використовуйте ці поради під час приготування їжіПри приготуванні їжі дотримуйтесь цих порад:
коли кип'ятите воду, накривайте посуд кришкою, щоб рідина швидше нагрілася
використовуйте конфорку того розміру, що відповідає діаметру посуду. Щоб нагріти велику каструлю, маленькій конфорці знадобиться більше газу. А якщо маленьку каструлю гріти на великій конфорці, то буде перевитрата газу
посуд треба ставити посередині пальника, щоб полум'я нагрівало його рівномірно
при нагріванні духовки до 180-200 градусів не раціонально запікати малі порції, оскільки йде багато палива
регулярно перевіряйте справність конфорок. Якщо вони брудні й мають кіптяву в пальнику, то йдуть великі витрати газу
очищайте посуд від нагару та кіптяви, тому що це сповільнює нагрівання
регулюйте потужність горіння полум'я конфорки під час різних етапів приготування їжі, тому зможете раціонально використовувати газ
Використовуйте енергоефективну технікуКонденсаційні котли є нагрівачами із найвищим коефіцієнтом корисної дії. Вони допомагають заощадити до 10-15% газу.
Для коректної роботи приладу потрібно регулярно очищати теплообмінник від опадів, оскільки через шар накипу вода грітиметься довше. Також періодично слід перевіряти стан труб та очищати їх. Перед вибором нової техніки вивчіть її характеристики.
Виставляйте мінімальні позначки на терморегуляторі під час нагрівання водиГазові водонагрівачі або двоконтурні котли мають регулятори температури нагрівання. Слід на них встановлювати мінімальні позначки, щоб вода нагрівалася до комфортної температури і її не довелося розбавляти холодною.
Експерти також радять регулярно очищати або замінювати тен, оскільки через появу осаду на ньому збільшується час нагрівання води й, відповідно, витрата газу.
Встановіть терморегулятори на батареїЯкщо у вас є опалення на газовому котлі, слід встановити на батареї терморегулятори, щоб налаштувати комфортну температуру обігріву. Слід зважити, що на неї впливає площа приміщення, кількість вікон, кутові стіни, наявність килимів і т.д.
Також це дозволить коригувати температуру за потребами членів сім'ї, наприклад підліткам зазвичай не комфортно в приміщеннях, що надто опалюються, а людям похилого віку — навпаки.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-05-2024, 01:00
0
1 319