Дієтологиня назвала вітаміни, які треба приймати весною практично кожному

Новини України / Здоров'я
2 410
0

Весною багато хто відчуває втому та брак енергії, і причиною цього є дефіцит вітамінів. Втім у жодному випадку не можна самовільно приймати вітамінні комплекси, інакше собі нашкодите.

Про те, чи буває насправді "весняний авітаміноз", розповідає дієтологиня Оксана Скиталінської у You Tube.



Чи буває весняний авітаміноз

"Весною щонайменше кожен третій втрачає енергію, а у кожного десятого майже депресивні симптоми — мало сил, нема бажання рухатися. А фахівці з інтернету говорять, що це весняний авітаміноз. Втім, чи дійсно це так?" — каже дієтолог.

Авітаміноз — це стан повної відсутності вітамінів, що у наш час майже ніколи не зустрічається і цей стан не сумісний з життям.

"Тож можливо йдеться про гіповітаміноз? Тобто дефіцит тих чи інших вітамінів. Рідко буває дефіцит усіх вітамінів, зазвичай бракує декількох. І цей стан пов'язаний або з незбалансованим харчуванням, або із запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту", — пояснює Скиталінська.

Одна із причин нестачі вітамінів весною — перебудова добових циклів.

Як збільшити кількість енергії

Щоб збільшити кількість енергії треба більше гуляти, особливо у першій половині дня. Також гарним рішенням фототерапія. Купіть спеціальну лампу, яка випромінює не менше 10 тис. люксів. Щодня вмикайте її на пів години протягом місяця. Це безпечно.

"Найчастіше людям не вистачає вітаміну С і D. Симптомами можуть бути втомлюваність, суха шкіра, ламке волосся, дратівливість, часті респіраторні вірусні захворювання, безсоння, поганий настрій. Тому перш за все треба дати організму ці дуже важливі вітаміни", — каже лікар.

Ці вітаміни С є у чаї з шипшини, у свіжій і квашеній капусті, петрушці. До речі, цей вітамін не накопичується в організмі, тому його приймання варто розподілити рівномірно протягом дня.

Вітаміну D є багато у печінці тріски, у звареному на м'яко яйці, у морській жирній рибі, такій як лосось, скумбрія, оселедець. А людям старшого віку треба приймати їх у вигляді добавок щодня протягом року.

"Якщо ж ви приймаєте вітаміни В, то це треба робити натще. На засвоєння вітамінів впливає стан ШКТ, а його дуже погіршує солодка чи надто солона їжа", — каже Скиталінська.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
25 601
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 006
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
6 946
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 491
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
5 766
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 663
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
5 646
У Хотинській лікарні викрили схему керівництва: переплата за обладнання понад 300 тис. грн
4 974
На Буковині проведуть масштабне дослідження стану здоров’я людей
4 940
На Буковині кількох керівників освіти підозрюють у розтраті понад 5 млн грн
4 898