Український актор Олексій Гнатковський, який відомий за фільмом "Довбуш", висловив своє обурення щодо ситуації з кіно під час війни.
Актор пригадав петицію, яку нещодавно довелося підписати, щоб всі гроші з фінансування культури перешли на ЗСУ, а в країні, таким чином будуть зніматися "фільми низькосортної якості".
"Це серйозне питання. І цю петицію, яку підписала зараз кіноспільнота про те, щоб віддати гроші на армію, які виділили на кіно - це жахлива петиція. Я теж її підпишу, бо те, на що виділяють зараз кошти, з погляду кіно – це ганьба. У нас війна в країні, ми маємо знімати хороші, якісні речі. Але тут уже велика політика, це вже навіть не про кіно і не про мистецтво. Це вже про політику. Про узурпацію, про те, що все гребуть під себе і немає можливості вільному прояву", - наголосив Олексій в інтерв'ю для Еспресо.TV.
Гнатковський каже, що обов'язково потрібно виділяти бюджети на кіно, адже культура є фундаментом для змін у свідомості українців. Свою думку він аргументував так:
"Я сподіваюся, що в Україні буде розуміння того, що перше, звичайно, всі кошти мають йти на ЗСУ, але, я завжди кажу, що Росія напала на нас не танками і ракетами. Спочатку йшла російська мова та культура. А танки і ракети прийшли "захищати російськомовних". Ось це фундамент, з яким нам треба боротися, тому нам потрібно робити своє. А для цього є культура і освіта. На це треба виділяти гроші".
Чоловік додав, що зараз буде більш прискіпливо обирати майбутні пропозиції зйомок у кіно.
"Я не буду зніматися в тому, де українців показують дебілами, ідіотами й там, де меншовартість, – це для мене важливо", - наголосив актор.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.