RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » При можливому вторгненні Росія може заблокувати мобільний зв’язок: що робити


Після того, як почалися розмови про можливий наступ Росії, українці згадали про свої стаціонарні телефони.

Адже якщо ворог наважиться напасти – робота мобільних операторів може бути паралізована, йдеться у сюжеті Факти ICTV.



Як виявилося, абонентів стаціонарного зв’язку в Україні залишилося всього півтора мільйона, і далеко не всі ці телефони працюють. Вкрадені кабелі зв’язківці ремонтувати та відновлювати не поспішають, це надто дорого і тариф ремонт не покриє.

Журналісти поцікавилися у фахівців про якість зв’язку, який – найнадійніший, а також про те, що робити, якщо зв’язку не буде взагалі.

Так, у Казахстані для того, щоб завадити комунікації між протестувальниками, блокували роботу інтернету та мобільного зв’язку.

Схожа ситуація сталася у Чернівцях у 2018 році, коли напередодні вибухів на складах боєприпасів у Ічні з невідомих причин виявився заблокованим мобільний зв’язок.



Оператори постійно готуються до можливих кризових ситуацій. Зокрема – виготовляють пересувні мобільні станції. На цей випадок в Україні використовуються різні резервні канали та обладнання.

Але є два фактори, проти яких вони безсилі – це тривала відсутність електроенергії чи спроба ворога нашкодити радіосигналу.

– Частоти можна глушити. Є спеціальне обладнання, так звані глушилки, які використовують різні служби, – розповіла піардиректор мобільного оператора Vodafone Україна Вікторія Рубан.

Більш стійким у такій ситуації вважають фіксований зв’язок. А це звичайні стаціонарні телефони. В Укртелекомі нарахували півтора мільйони абонентів.

Також вісім мільйонів українців мають вдома фіксований інтернет. Заглушити такий зв’язок малоймовірно. Працюватиме телефон, навіть якщо в квартирі зникне світло, щоправда, поки станцію живитимуть резервними генераторами.

– Більшість кабелів фіксованого зв’язку – я говорю і про інтернет-зв’язок, і про телефонний зв’язок – вони в містах розташовані в кабельній каналізації, фактично під землею. Вона досить захищена від зовнішніх втручань, – зауважує спікер АТ Укртелеком Михайло Шуранов.

Тим часом ведучий програми Факти ICTV Петро Дем’янчук у цьому сумнівається. Він підключив стаціонарний телефон п’ять років тому, однак чотири із них він не працює.

– Ми ось сьогодні його спеціально підключили та думали, що, можливо, зв’язок з’явився. Зрештою, ми бачимо, що набираємо, і – нічого. Просто шуми і все… Говорили про котушки, про вкрадені кабелі, – зауважив Дем’янчук.

Щороку в Укртелекомі фіксують до 8 тис. крадіжок кабелів. Комусь мережу лагодять, а комусь стаціонарний відключили назавжди. І без повідомлення.

– Лінії вже немає, деяким нашим абонентам пропонується телефон без дротів. Відновлювати дорого, тому що абонентська плата не відшкодує витрати, які підуть на цю апаратуру, – пояснили в компанії.

Тож покладатися тільки на стаціонарний телефон не можна. Але є в Україні зв’язок, який неможливо прослухати, він надійний і захищений. Саме його використовує найвище керівництво держави.

Його забезпечує окрема структура – ​​Держспецзв’язку. Це один із їхніх пунктів управління, де військові цілодобово стежать за якістю сигналу урядових мереж. І дозволяють поспілкуватися главі держави, скажімо, із Байденом чи Макроном, чи з командуванням ООС.

За надзвичайного стану розгорнути свої пересувні станції підрозділи Держспецзв’язку можуть у будь-якому регіоні та в будь-яких умовах.

– Насамперед буде забезпечено посадових осіб, які мають здійснити відповідно свої функції та завдання управління у кризових ситуаціях… Обласні державні адміністрації, за окремими розпорядженнями, районні адміністрації, об’єкти критичної інфраструктури, – розказав директор Департаменту планування застосування органів та підрозділів та спеціального зв’язку Адміністрації Держспецзв’язку Юрій Синяк.

Не чекаючи жодних загроз від ворога, цивільні оператори та військові зв’язки продовжують перевірку власних засобів та мереж. Тож українцям радять не панікувати. А для власного спокою – обговорити з рідними можливе місце зустрічі у разі колапсу цифрового зв’язку.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
2-02-2022, 23:48
Коментарів 0 Переглядів 1 801


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.