Перший потенційний випадок нового штаму коронавірусу під назвою "Омікрон" виявили в Україні. У зразку жінки, яка повернулася з ОАЕ, виявили комбінацію мутацій, які характерні для "Омікрону".
Про це повідомив генетик Олександр Коляда з посиланням на українського спеціаліста у лабораторії з генетики коронавірусу Владислава Мосейка.
"Серед абсолютної більшості зразків з варіантом "Дельта" (їх в Україні зараз понад 97%) в одному зразку нам вдалося знайти вірус із комбінацією мутацій, точно, як є у далекого, африканського "Омікрону". Тож маємо перший випадок поки що потенційного "Омікрону" в Україні", - повідомив генетик в Instagram.
За його словами, йдеться про молоду жінку, яка повернулася з ОАЕ, де, імовірно, і могла інфікуватися "Омікроном". Коляда уточнив, що хвора самоізолювалася, тому, найімовірніше, вона не встигла передати його далі.
"Не думаю, що це перша така людина, бо у країнах із тією ж політикою перельотів таких випадків уже сотні", - припустив генетик.
Коляда, пояснюючи чому вважають цей штам саме "Омікроном" уточнив, що у зразку є характерна для "Омікрону" та деяких старих штамів комбінація мутацій, які знижують їхнє впізнання антитілами.
"Немає мутації L452R яка є обов'язковою для "Дельти", і мутацій K417T та W152C, які є у "Епсілону" та інших штамів. Тобто виявлено комбінацію мутацій, характерних саме для "Омікрону" і не характерних ні для "Дельти", ні для "Альфи", або ще будь-яких популярних варіантів вірусу. Підтвердити решту десятків мутацій у вірусі теж можна, але це займе в нас якийсь час, але мені все бачиться досить однозначно", - додав він.
Як наголошується, аби точно підтвердити цей штам, яким припускають є "Омікрон", зразок передадуть до інших лабораторій.
"Тому наразі ми маємо "вірус з мутаціями, характерними для варіанта Омікрон". Назвати його "Омікроном" у чистому вигляді поки що так швидко не можна. Але можливість виявити щось нове, а не вже підтверджений у сусідніх країнах штам - дуже маленька. Та й варіанти вірусу – це завжди стабільна річ. Фактично, ми варіантом називаємо комбінацію відмінних мутацій вірусу, і у "Омікрону" їх понад 50", - підсумував фахівець.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-12-2021, 10:28
0
1 523