7 грудня православні християни відзначають День пам'яті святої великомучениці Катерини.
Історія святої Катерини
Християнство описує Катерину Олександрійську як "наречену Христову", яка зазнала жорстоких тортур і була вбита за свою віру. Дівчина народилася у другій половині III століття в Олександрії, у знатній і багатій сім'ї. Її мати була таємною християнкою і долучила Катерину до віри. Згідно з переказами, після хрещення дівчині наснився сон, в якому Господь дав їй перстень, заручивши її на собі. Коли вона прокинулася, то знайшла перстень на своїй руці.
Катерина почала активно проповідувати християнство. Римський імператор Максимін намагався спокусити її багатством і славою, щоб вона відмовилася від віри. Дівчина відмовилася, за що її піддали тортурам і позбавили волі, а потім стратили.
Дві частинки мощей Катерини Візантійської зберігаються в Німеччині. Частина мощей була передана в дар Катерининському собору.
Традиції та ворожіння на Святої КатериниЗгідно з народним повір'ям, Свята Катерина – покровителька любові і шлюбу, яка допомагає дівчатам відшукати свого судженого. День Катерини також називають "святом дівочої долі".
Дівчатам, які шукають любові, традиційно радять сходити вранці 7 грудня до церкви і помолитися перед іконою Святої Катерини.
Свято припадає на Різдвяний піст, тому відзначати його шумно не прийнято. Тим не менш, в цей день молоді дівчата збиралися на "вечорниці", просили Катерину про нареченого і гадали, що не заохочувалося церквою.
Дівчата на світанку зрізали гілки вишні і ставили у воду біля ікон. Вважалося, що якщо до Старого нового року (свята Святої Маланки) вишні зацвітали, то скоро дівчина вийде заміж.
Ворожили також і хлопці. Вони ставили у воду відламані вишневі гілки і чекали Різдва. Якщо до цього дня гілки розвивалися, наречена буде скромною. Якщо вишня засихала, то дружина буде сварливою і ледачою. Листки на гілці, що змогли розпуститися, віщували, що дружина юнака буде життєрадісною та ніжною.
Прикмети на Святої КатериниЗа днем святої Катерини, як і за багатьма іншими святами, намагалися передбачати погоду.
У ходу були прислів'я: "Катерина по воді, то Різдво по льоді", "На святу Катерину ховайся під перину", "Як на Катерини холодно, то буде голодно".
День святої Катерини: чого не можна робитиУ день святої Катерини дівчатам небажано займатися тяжкою фізичною працею та рукоділлям. Вважається, що це полегшить майбутні пологи.
Релігія забороняє розводити в цей день багаття та розпалювати печі. Крім того, слід уникати гучних гулянь з алкоголем.
При цьому, слід пам'ятати про три свічки біля ікони святої Катерини. За прикметою, якщо їх не поставити, то рід дівчини може перерватися.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-12-2021, 17:06
0
2 027