У селі Грушівка Волинської області додому повернулася жінка, яку родичі поховали 4 місяці тому. Валентина Рижко пішла з дому 2 роки тому, її шукали усім селом, а рідні подавали до поліції заяву про її зникнення.
Жінка пішла з дому і зникла, а через деякий час зателефонували із поліції і повідомили про те, що на звалищі знайшли тіло невідомої жінки, яка підходить за описом. Родина Валентини поїхала на упізнання до моргу. У тому, що перед нею лежить її донька, засумнівалася тільки мами зниклої - Юстина.
"Син, мій онук, невістка, зять, сказали, що то мама. Одягнена так само", - розповідає мама зниклої жінки.
"Ріст, волосся все підходило. ДНК експертизу ніхто не проводив", - розповідає брат Валентини.
Жінку забрали, поховали та оплакали. А за 4 місяці із місцевої психіатричної лікарні зателефонували медики і розповіли, що в них проходить курс лікування Валентина Рижко. Вона надійшла у важкому стані, мала психічні розлади і не змогла розповісти нічого ані про себе, ані про рідних.
Зараз Валентина уже вдома. Син купив її невеличкий будиночок, але документи на матір зробити не зміг, оскільки вона офіційно вважається померлою.
У Ковельській окружній прокуратурі кажуть, що претензій до поліції не мають, оскільки ДНК-експертиза не обов'язкова, якщо рідні упізнали тіло. Однак справу про смерть жінки, яку поховали замість Валентини, поновили.
На могилі Валентини її рідні зняли табличку з її іменем. Хто похований у могилі, наразі невідомо. Зараз на табличці на могильному хресті напис "Невідома особа жіночої статі". Правоохоронці провели ексгумацію тіла та взяли ДНК-зразки, які порівняють зі зразками у базі зниклих без вісти.
Валентина звернулася до суду про відновлення документів. Вже незабаром жінці видадуть новий паспорт.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.