RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Щепитись від грипу треба після ковід-вакцинації: медик розповів, навіщо це потрібно


Не всі з безлічі нових штамів COVID-19, про які повідомляється, насправді є такими. На відміну від Дельта-штаму, виявлені нещодавно Мю, Йота, Ніпах-штами де-факто можуть виявитися конструкціями, які майже ідентичні з попередніми.

Одночасна вакцинація від коронавірусу і сезонного грипу цілком припустима. Передусім щеплення від грипу необхідно зробити тим, хто важко переніс коронавірусну хворобу. Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL розповів лікар-імунолог Борис Донськой.



Нові штами коронавірусу можуть виявитися тупиковими мутантами

Одна справа – дослідити і знайти вірус, який на 3 нуклеотиди відрізняється від попереднього штаму. Інша справа – називати це новим штамом. Насправді це може бути абсолютно ідентична конструкція.

Зараз почалося хвилеподібне привласнення будь-чому назви штамів. Але для того, щоб говорити про новий штам, мало виявити певну зміну в нуклеотидах. Треба показати динаміку саме цього штаму в популяції, що він теж викликає захворювання, теж передається певними шляхами, якимось чином зберігається, прогресує більше, ніж попередній.

Загалом від одного хворого, який накашляє пів склянки мокроти, можна отримати десять штамів. Там будуть різні мутанти, які відрізнятимуться від попередніх на 1, 2, 3 нуклеотиди.

Якщо у вашої дитини очі не такі, як у вас, ви ж не говорите, що це інший вид людини. Це варіації всередині якогось штаму. Це може бути абсолютно ідентична вірусна конструкція, а можливо, взагалі тупиковий мутант, який не здатний до зараження.

Тому треба обережніше ставитися до таких заяв, бо, якщо щодня ми будемо щось називати новим штамом, нам не вистачить грецької абетки.

Віруси "мутять" нові штами всередині людей

Живильним середовищем для виникнення нових штамів вірусу є хворі. Багато хворих – багато спроб. Кожен хворий – це певний лотерейний квиток для вірусу: "А може, в ньому щось таке замутимо і створимо новий варіант штаму?".

Чим більше хворих, тим більше у вірусу шансів побудувати щось нове, щось цікавеньке. Іноді він будує, але не дуже вдало чи гірше, ніж було. Але коли хворих мільйони, шансів для утворення нових вірусів, які будуть успішними, стає більше.

Чому Дельта є справжнім штамом?

Дельту вивчали довго. Спочатку його виявили, потім побачили, що він є не в одного хворого, а за 2-3 тижні вже в десятків хворих, потім десятки хворих з’явилися вже в нашому місті і в сусідній країні. За місяць виявилося, що він поширився всією Європою.

Тобто ми побачили, що це дійсно новий варіант, який принципово відрізняється за темпами поширення і перемагає свого попередника. Він витісняє його. Там, де пройшовся Дельта, Альфі й Беті вже нема чого робити. Він уже всіх інфікував.

Чи можна щепитися від коронавірусу і грипу одночасно?

Вакцина від коронавірусу і вакцина від грипу – це як дві різні книжки. Одна вакцина на іншу ніяк не впливає. Дітей ми імунізуємо відразу комплексно, іноді й по 5 вакцин за один раз. Грубо кажучи, якщо сьогодні людина щепилася від коронавірусу, сьогодні вона може щепитися і від грипу.

Кому рекомендується зробити щеплення від грипу першочергово? Людям похилого віку. Але якщо вони ще не щепилися від коронавірусу, це виглядає по-дурному.

Коронавірус у нас уже цілий рік, шанси на інфікування досить високі. Але є ймовірність того, що в зв’язку з меншим трафіком із Китаю грип може і не прийти в Україну. Тому варто було б насамперед убезпечити себе від коронавірусу, а потім вже від грипу.

Чи можна одночасно захворіти на коронавірус і грип?

Такі випадки трапляються. Але нічого дуже жахливого в цьому немає. Навіть часто буває, що респіраторні віруси конкурують між собою за клітину, яку вони хочуть інфікувати. Вони не будуть діяти спільно. Скоріше, вони намагатимуться витіснити один одного.

Але дійсно жахливо, коли людина перехворіла на щось одне, а потім захворіла на щось інше. Якщо людина хворіє на два віруси одночасно, це як каша і компот, вони самі будуть себе винищувати. Але послабленій, пошкодженій імунній і дихальній системі людини другу інфекцію буде перенести складно.

Тому моя рекомендація робити щеплення від грипу тим, хто в тяжкій формі перехворів на коронавірус, у кого був фіброз легенів, велика площа ураження тощо. Їм перенести ще одну гостру респіраторну інфекцію буде дійсно важко.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
9-09-2021, 11:33
Коментарів 0 Переглядів 1 231


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.