RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Без маршруток та важкої їжі: як легше пережити літню спеку

Без маршруток та важкої їжі: як легше пережити літню спеку

За прогнозами синоптиків, температура цього літа поб’є рекорди кількох десятиліть. Сайт molbuk.ua зібрав поради, як рятуватися від спеки.

Фахівці нагадують: сонце корисне лише в розумних межах, а його тривалий вплив у спеку може знизити імунітет і спричинити деякі захворювання.

Як стверджує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, головне правило поведінки у спеку – уникнення прямих променів сонця з 11 до 16 години. Саме у ці найактивніші години є великий ризик дістати тепловий удар або добряче обпекти шкіру.

Крім того, вона вважає, що українці мають навчитися користуватись сонцезахисним кремом не тільки на пляжі, а навіть взимку.

Засмага – симптом "постраждалої" шкіри

"Будьте обережні із засмагою. Вона є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається "захиститися". Надмірне перебування на сонці є одним із факторів ризику розвитку раку шкіри. Фахівці рекомендують кожному, незалежно від кольору шкіри, використовувати сонцезахисний крем протягом року. Користуйтеся сонцезахисним засобом за півгодини до виходу на сонце", – радить Супрун.

Дуже важливо не забувати про вживання достатньої кількості рідини. Медики радять пити склянку води кожні 20-30 хвилин або орієнтуватися на відчуття спраги. Найкраще влітку пити просту негазовану воду, можна з додаванням лимона і м’яти, свіжі соки та морси – вони освіжають найкраще. Про газовані солодкі напої краще забути, як і про жирну їжу, зокрема м’ясо і смажені страви. Краще вживати більше овочів та фруктів, легкі салати, супи.

Відмінно зволожує термальна вода

Влітку чи не найбільше від впливу сонця страждає шкіра, і врятувати її від пересихання допоможе термальна вода, каже візажист Ніна Лісєєва. Такий засіб швидко наповнює шкіру корисною вологою, яка знімає втому, розгладжує зморшки, освіжає колір обличчя.

"Термальна вода відмінно допомагає у спеку. Нею можна користуватись протягом усього дня. Тим, у кого чутлива шкіра, схильна до подразнень, рекомендують навіть протирати обличчя термальною водою замість звичайної", – радить візажист і додає, що зазвичай невеликої пляшечки вистачає на 2-4 місяці регулярного використання. Ціна залежить від виробника, в середньому пляшечка обійдеться у 150-300 гривень.

"У приміщенні найчастіше рятуються від спеки увімкненим на повну кондиціонером, і в цьому є певна небезпека", стверджує лікар Євген Комаровський. За його словами, кондиціонер призводить до висушування повітря, тож приміщення треба додатково зволожувати. До того ж, необхідно уникати зони прямого потоку повітря – близько трьох метрів, і не охолоджувати кімнату різко, щоб не нашкодити здоров’ю.

Відмовтеся від транспорту в пікові години

Щоби не "зваритися" у громадському транспорті, влітку заховайте подалі у шафу синтетику, вдягайте легкий одяг із натуральних тканин світлих кольорів, легке взуття. Краще уникати поїздок у маршрутках з 11 до 17 години, та, якщо довелося їхати у цей час в задушливому транспорті, візьміть із собою пляшку води, можна обтиратися вологими серветками. Фахівці також не радять сідати біля вікон або позаду водія, бо там "найгарячіше".

Хороший спосіб полегшити вплив спеки – провести час подалі від міста, оскільки вiд розпеченого асфальту пiднімається додаткове тепло та випаровуються шкiдливi речовини. Якщо можливо, краще перебути спекотний період на природі, у парку або лiсi.

Якщо вирішили освіжитись у водоймі, пам’ятайте, що сонячні промені сильніше відбиваються від води, тож є більший ризик обгоріти.

Кому не варто довго перебувати на сонці:

– людям із підвищеним тиском, серцево-судинними захворюваннями і мігренню. У спеку зростає частота серцевих скорочень та дихання;

– засмагати протипоказано при запальних захворюваннях шкіри, підвищеній пігментації або родимих плямах;

– людям з дуже світлою шкірою, рудим або світлим волоссям і блакитними очима, які схильні до швидкого обгорання;

– дітям до трьох років – через відсутність власного захисту від ультрафіолетових променів.

Також не варто у спеку вживати алкоголь: його дія значно підсилюється, а організм стає більш чутливим до високих температур.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
8-06-2018, 15:41
Коментарів 0 Переглядів 1 090


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.