У дитини має завжди бути доступ до питної нехолодної води і це найкраще для втамування спраги. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці розповідає виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
"Вода переносить поживні речовини, виводить із тіла продукти обміну і змащує суглоби. Зневоднення відчувається як сухість в роті, а також втома, зниження уваги і пам’яті, навіть запаморочення і слабкий головний біль. Тому передусім слід пити просто воду. Вона відновлює баланс, але не дає калорій, не псує апетит і зуби. В дитини має завжди бути доступ до питної нехолодної води", - йдеться у дописі.
Також зазначається, що корисно давати непідсолоджені узвари та домашні лимонади. А ось соки, які продаються в магазинах, - не найкращий вибір. Вони містять багато цукру, проте не мають вітамінів і корисної для кишківника клітковини.
"Солодких напоїв слід уникати. Діти, що їх споживають, на 60% більш схильні до ожиріння.
Напої із цукром збільшують ризик карієсу, діабету 2 типу та серцево-судинних хвороб. Солодощі, в тому числі і питні, заважають дитині відчувати голод і їсти повноцінну поживну їжу", - пише Уляна Супрун.
Розвіяли ше один міф, що не можна пити воду чи несолодкі напої разом із їжею. Виявляється це можна і потрібно робити.
"Рідина не розбавить шлунковий сік, а навпаки, сприятиме травленню. Суха їжа не здатна перетравлюватись як слід", - пише Супрун.
Як заохотити дитину пити більше води:
- Пропонуйте немовлятам (від 8 місяців) регулярно воду. Вони не здатні ще попросити.
- Давайте старшим дітям усюди із собою пляшечку із водою.
- Пропонуйте воду під час прийомів їжі.
- Слідкуйте, щоб дитина пила, коли активно бавиться.
- Дайте дитині змогу обрати кольорові стакани чи флягу для води.
- Додайте до води шматочки фруктів.