Гривня за умови продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом у другому і третьому кварталі 2018 року може зміцнитися до 27-28 грн/дол.
Про це йдеться в макроекономічному огляді "OTP Банку".
Експерти відзначили, що впродовж останнього кварталу 2017 року спостерігалося зростання залишків коштів на рахунках Держказначейства, що сформувало на ринку певні очікування щодо їх "освоєння" і подальшого ослаблення курсу гривні до долара США і, відповідно, інших валют.
Проти національної валюти також грало регулярне повернення ПДВ експортерам.
Банк очікує в першому кварталі зменшення обсягів виручки від експортерів через зниження цін на продукцію гірничо-металургійних комбінатів на світовому ринку.
Малоймовірним експертам видається відновлення фінансування України з боку МВФ та інших західних партнерів у I кварталі 2018 року.
"Попередні фактори, разом із сезонною активізацією імпортерів і підвищенням соціальних стандартів, чинитимуть тиск на гривню, що буде стимулювати девальвацію національної валюти до 29 грн/дол. у першому кварталі 2018 року. Відновлення позицій гривні на валютному ринку очікується в другому і третьому кварталах 2018 року до рівня 28-27 грн/дол.", - йдеться в звіті.
При цьому експерти відзначають, що в разі невиконання зобов'язань перед МВФ щодо впровадження ряду важливих реформ, відсутності позитивної динаміки в питанні підтримки західних партнерів, збільшення соціальних витрат гривня може знецінитися вище за діапазон 29 грн/дол.
Нагадаємо, українська гривня з 18 грудня минулого року практично щодня оновлювала мінімальну річну позначку, наближаючись до історичного мінімуму в 30 грн/дол. За 2017 рік девальвація гривні до долара становила 88 копійок, або 3,2%. Історичний мінімум курсу української гривні щодо долара США було зафіксовано в лютому 2015 року, тоді він становив 30,01 грн/дол.
Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/finance/2355398-chi-zmitsnitsya-grivnya-eksperti-dali-prognozi-schodo-kursu-natsvalyuti.html
19-01-2018, 16:35
0
1 937