В РПЦ заявили про надання більшої самостійності Української Православної Церкви (МП), повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з рішенням Архієрейського собору РПЦ, що проходить у Москві, тепер в статуті Московського патріархату буде прописано, що центр управління УПЦ (МП) знаходиться у Києві.
Крім того, Загальноцерковний суд відтепер буде поширюватися на всю територію Московського патріархату, за винятком України.
Як пояснили в прес-службі Собору, "ці поправки, фактично, зафіксували те, що і так мало місце на практиці".
"Учасники Собору одноголосно підтримали прохання митрополита Київського і всієї України Онуфрія виділити для УПЦ окрему главу в статуті Московського патріархату", - сказано в повідомленні.
Раніше митрополит Онуфрій звернувся до Архієрейського собору РПЦ з проханням юридично зафіксувати в Статуті РПЦ факт того, що "УПЦ є незалежною і самостійною в своєму управлінні з правами широкої автономії".
Таке звернення Онуфрій мотивував тим, що "останнім часом активізувалися деякі суспільно-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати УПЦ в очах українського суспільства".
16 червня 2016 року Верховна Рада України прийняла звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про надання автокефалії (незалежності) Православній церкві в Україні.
За відповідну постанову проголосували 245 нардепів.
У пояснювальній записці сказано, що у зв'язку з агресією Російської Федерації проти України та окупації частини українських територій більшість населення України вже не сприймає ідею церковного єднання з Блаженнішим Патріархом Московським Кирилом, який грає не останню роль у гібридної війні Москви проти Києва.
З початку 1990-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.
Канонічний статус має Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.
В Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram