Генеральна прокуратура України повідомила про підозру особам, які заволоділи коштами інвесторів під виглядом просування проекту з нібито впровадження криптовалюти в Україні.
Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.
"Встановлено, що громадяни України, діючи за попередньою змовою, групою осіб організували на території України злочинну схему, спрямовану на заволодіння грошовими коштами фізичних осіб, шляхом обману та зловживання довірою, в особливо великих розмірах, на увазі впровадження криптовалюта", - йдеться в повідомленні на сторінці ГПУ в Facebook.
Організатору злочинної схеми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. Прокуратура буде звертатися до суду з клопотанням про обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. За скоєний кримінальний злочин зазначеним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.
ГПУ нагадує, що незаконна шахрайська схема з нібито впровадження криптовалюта була викрита в серпні поточного року.
Українці за попередньою змовою з громадянином Індії організували на території України злочинну схему, спрямовану на заволодіння коштами фізичних осіб, шляхом обману та зловживання довірою. Ними був штучно створений комерційний проект по впровадженню в Україні криптовалюта у вигляді SwisCoin.
Зловмисники, з метою залучення інвесторів, розміщували в інтернеті неправдиву інформацію про отримання надприбутків в разі передачі їм готівки при покупці SwisCoin. Насправді, отриману готівку присвоювалися зловмисниками і тільки розподілялися між членами злочинного угруповання.
Як відомо, в Україні статус криптовалюта зараз законодавчо не врегульовано. Раніше ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот
біткоіни (bitcoin) та інших криптовалюта в Україні, зареєструвавши законопроекти №7183 і №7183-1.
Однак регулятор - Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані. Комісія звертає увагу на неприпустимість використання терміну "криптовалюта", оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою". НКЦПФР наполягає на доопрацюванні поточній редакції законопроектів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-11-2017, 23:29
0
1 444