Українська сторона пропонує інтенсифікувати роботу Тристоронньої контактної групи і робочих підгруп.
Про це за підсумками засідання ТКГ у Мінську в середу повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.
"З великим жалем українська сторона зазначила: РФ і ОРДЛО не виконують взяті на себе зобов'язання в рамках угоди про шкільне перемир'я. З 25 серпня 2017 року незаконні озброєні формування ОРДЛО 979 разів обстріляли позиції українських військових, у тому числі з танків та артилерії, а напередодні на Маріупольському напрямі (район населених пунктів Гнутове і Водяне) були використані реактивні системи залпового вогню "Град". За час перемир'я 5 військових загинули, 37 були поранені", - поінформувала Оліфер.
За її словами, з 22 вересня 2017 року 6 разів були обстріляні населені пункти - Гранітне, Мар‘їнка, Зайцеве. 30 вересня 2017 року Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала обстріл у районі Станиці Луганської, що вкотре зриває виконання рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів і ставить під загрозу виконання Мінських угод в цілому. "Водночас, українська сторона вітає розгортання передової патрульної бази СММ ОБСЕ в Станиці Луганській", - зазначила Оліфер.
В цілому, за її словами, українська сторона зазначила, що "ситуація з безпекою залишається тривожною. Стійкий і повноцінний режим тиші - принципова умова для продовження роботи з гуманітарних, політичних і соціальних питань. У цьому контексті одна з важливих складових - повернення до лінії розмежування, зафіксованої Меморандумом ось 19 вересня 2014 року, по якому Дебальцеве повинно бути під контролем України; район Кальміуського, Кумачевого, Новоазовська і Саханки має бути вільний від важкого озброєння; вздовж непідконтрольної Україні ділянки українсько-російського кордону необхідно забезпечити зони безпеки".
Українські представники у ТКГ теж вважають, що "визнання в РФ документів, виданих квазівладою ОРДЛО, захоплення підприємств і запровадження рублевої зони на непідконтрольній Україні частини Донбасу, встановлення псевдокордону, - все це є свідченням регресу РФ у Мінському процесі, де РФ є не посередником, а стороною конфлікту", - зазначила вона.
"Українська сторона пропонує інтенсифікувати роботу Тристоронньої контактної групи і робочих підгруп", - підкреслила Оліфер.
4-10-2017, 21:00
0
1 118