Захід має підтримувати Україну, оскільки вона захищає кордони Європи, - Washington Post

Новини України / Новини світу / новини
2 215
0
Захід має підтримувати Україну, оскільки вона захищає кордони Європи, - Washington Post

Консультант урядів і політичних партій з закордонних справ і стратегічної комунікації Моллі Маккеу у своїй статті для Washington Post закликає Захід більше підтримувати Україну, оскільки вона захищає кордони Європи.

Як пише DT.UA, у тексті автор, яка була радником уряду екс-президента Грузії Михеїла Саакашвілі і екс-прем'єр-міністра Молдови Влада Філата, констатує, що у вівторок вранці у власній машині був вбитий полковник Максим Шаповал, який провів три останні роки на війні в Донбасі, проводячи спецоперації.

Його вбивство стало черговим у серії нападів на українських військових, розвідників і представників служб безпеки, які, на думку експертів, могли бути організовані російською розвідкою. Ця кампанія, схоже, ставить за мету ослабити українські можливості в сфері контррозвідки, а також залякати солдатів і волонтерів, зазначає автор.

Маккеу зауважує, що Україна захищає кордони Європи. Їй доводиться у цьому спиратися на потріотизм, підтримку волонтерів і доброчинні збори всього необхідного, а також постійно боротися проти політичної нестабільності в столиці.

Перш ніж втекти з України, екс-президент Віктор Янукович роками ослаблював військові можливості країни. Вакуум у армії, який лишився після Революції і його втечі, заповнили такі, як Шаповал, які розуміли, що Москва збирається зробити, а також пам'ятали про жорстокий урок з усіх попередніх випадків російської агресії на пострадянському просторі: ніхто не прийде на допомогу і захищатися доведеться самому.

Автор зауважує, що Шаповал зробив великий внесок у можливості України в сфері безпеки. Він займався як розвитком контррозвідки, так і методів протистояння проти нових гібридних зобів ведення війни Росії. Це вимагало гнучкого, швидкого, креативного мислення та здатності будувати і керувати інструментами в сфері безпеки. На думку автора, результати цієї роботи показують, що Україна перебуває на першому місці у переосмисленні відповіді на сучасні замасковані війни.

"Шаповал зробив те, що було потрібно. Більшість з його напрацювань досі засекречені і не можуть бути розголошені. Але його втрату відчує команда, яка вже несе великий тягар. Їхня робота недозабезпечена, але не повинна бути недооцінена. Впродовж трьох років Україна веде війну проти російських сил і досі не програла", - йдеться в статті.

Автор додає, що Збройні сили України на сьогодні єдина сила, яка вела наземну війну проти оновленої російської армії. Навіть якщо Москва використала Схід України в якості лабораторії для випробування нових інструментів електронної боротьби і спецназу, Україна також вчилася на цих атаках і пройшла тернистий шлях, щоб навчитися протистояти їм.

Консультанти, спостерігачі і радники із Заходу в Україні намагаються вивчити досвід українських колег. Вони присутні на українській території і для цього теж.

Москва успішно добилася того, щоб дебати велися лише про те, чи ефективні Мінські угоди чи ні і про збереження чи скасування санкцій. Нічого з цього не стосується захисту України чи покарання Росії за агресію проти неї. Мало хто говорить про посилення оборонної здатності України, її наступальних і розвідувальних можливостей.

"Чому США бажають підтримувати реформу поліції, але не контррозвідки, у той момент, коли дедалі зухваліші операції російської розвідки в Україні сильно шкодять системі внутрішньої безпеки країни? Українська система нова і дуже залежна від кадрів. Росія розуміє точно, як деморалізувати її, вбиваючи ці кадри просто на вулицях столиці", - вважає експерт.

За її словами, невдовзі після вбивства Шаповала Україна стала жертвою масштабної кібератаки. Все це вказує на те, що країні потрібні більш серйозні можливості протистояти гібридним методам.

Потрібні більш ефективні антикорупційні зусилля, які зможуть виявити російський фінансовий вплив, а також кращі інструменти кіберзахисту для збереження критично важливої інфраструктури. Потрібне також оновлення контррозвідки України і очищення її від московського втручання, а також необхідні не лише методи виявлення, а й протистояння російській інформаційній війні.

"Нам всім потрібно інвестувати в це, тому що якщо Україна - випробувальний полігон, то кінцева ціль - це всі ми", - пише Маккеу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
11:18
Проводили технічні роботи: на Буковині горів один із обʼєктів критичної інфраструктури
10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм