З цього року абітурієнти зможуть подавати документи для вступу до вищих навчальних закладів лише через електронні кабінети - це єдиний варіант.
Про це розповіла в інтерв'ю програмі "Лівий берег із Сонею Кошкіною" міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
"12 липня починається вступна кампанія за освітніми програмами бакалавра.
Але хочу звернути увагу: вже 29 червня ми запрошуємо абітурієнтів відкривати свої електронні кабінети для того, щоб потім не сталося так, що в перший день вступної кампанії всі масово кинуться (реєструватися, - ред.), чим спровокують проблеми на сервері", - зазначила Гриневич.
"У нас є окрема категорія - абітурієнти з непідконтрольних територій і окупованого Криму, але для всіх українських абітурієнтів, які склали зовнішнє незалежне оцінювання, реєстрація через електронний кабінет обов'язкова. Тому що саме там, в єдиній державній базі освіти, будуть оброблятися результати, потім програма - відповідно до пріоритетів, які визначать абітурієнти - розподілить їх. Списки буде оприлюднено 1 серпня до 12:00. І ви побачите, чи потрапляєте на бюджет, в який саме ВНЗ. Окрім того, вам можуть запропонувати вступити на платне навчання, якщо балів не вистачило для бюджету", - розповіла міністр.
При цьому вона зазначила, що є декілька категорій абітурієнтів, які можуть, як і раніше, вступати за вступними іспитами, це:
демобілізовані військові, люди з інвалідністю, які не мають можливості писати зовнішнє незалежне оцінювання.
"Така можливість є для наших абітурієнтів з окупованих територій, оскільки вони опинилися в нерівних умовах, порівняно з українськими школярами, в підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання.
Особливо це стосується української мови та літератури, історії України. У зв'язку з цим вони мають можливість приїхати у відкриті при університетах центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна"", - повідомила Гриневич. При цьому вона зазначила, що ці центри працюють при конкретних вишах, знайти список можна на сайті Міносвіти.
"У нас є спеціальна рубрика, яка виділяється так, щоб відразу впадала в очі, і все було легко знайти. Там перераховані кроки для абітурієнтів - як вони повинні діяти. У зазначених центрах вони матимуть можливість як поступово скласти іспити на атестат зрілості про середню освіту, заповнити так звану освітню декларацію, так і скласти іспит з української мови - тому повинні довести, що володіють нею, щоб здобувати вищу освіту, вивчати історію України та профільний предмет з обраної спеціальності", - зазначила міністр.
Документи до ВНЗ, за її словами, прийматимуть з 29 червня по 26 липня.
Для абітурієнтів, які проходять творчі конкурси, - до 20 липня, оскільки на цей іспит потрібен додатковий час.
Детальніше про нововведення цього року в шкільній освіті читайте в повному тексті інтерв'ю
13-06-2017, 16:25
0
2 284