В Україні розпочинають готуватися до монетизації пільг, тобто замість пільг даватимуть “живі” гроші. Поки що розпочнуть із скасування безкоштовного проїзду у громадському транспотрі, а згодом - і пільги за житловокомунальні послуги.
З першого липня у Львові та області за ініціативи місцевої влади розпочнеться піврічний експеримент. Тут скасують безкоштовний проїзд для пільговиків — натомість їм видадуть певну суму у гривнях, якими люди зможуть оплатити проїзд або витратити на щось інше, або заощадити, заявив міністр соцполітики Андрій Рева.
Як пояснила заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак, з 1 липня в усьому регіоні припиниться дія пільги “безкоштовний проїзд” для тих, кому вона призначена. Це передусім пенсіонери, учасники бойових дій, багатодітні батьки.
“На Львівщині налічується близько 700 тисяч пільговиків, зараз розраховуємо, скільки з бюджету області та держбюджету зможуть виділити коштів на це, які за чинним законодавством перераховуються за перевезення пільговиків на рахунку автопідприємств, — каже І.Гримчак. — Поки виходить близько 20 поїздок на місяць на громадському транспорті та, можливо, одну-дві поїздки (туди-назад) на тиждень на приміському транспорті — електрички, автобуси. Але ці цифри можуть бути уточнені”.
Надалі, по завершенню року, з початку 2018-го планують запровадити монетизацію пільг для свіх українців.
На першому етапі монетизації пільг в Україні в 2018 році треба 20 млрд грн. Але урядовці зізнаються, що за фактом сума у грошах може виявитися меншою, ніж коштує пільга в натурі. Наприклад, людині дадуть грошей на 20 поїздок на місяць, а вона їздить 30-40 разів.
Монетизацією пільг за компослуги займається мінрегіонбуд та ЖКХ, і, за словами профільного міністра і віце-прем’єра Геннадія Зубка, її проведуть в 2018 році в два етапи. “Перший — на рівні постачальників послуг, другий — споживачів послуг ЖКГ. Потрібно уточнити списки людей, які дійсно потребують допомоги. Щоб нікого не залишити без уваги і щоб грошима не скористалися шахраї”, — зазначив Зубко.
У мінсоцполітики уточнили, що усього в країні налічується понад 30 різних пільг, з яких близько 10 мають замінити на гроші.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
30-03-2017, 19:53
0
2 046