Гарантії та особливості законодавчого захисту для викривачів в Україні, що передбачені у зареєстрованому у ВРУ законопроекті №4038а "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам", повідомляє molbuk.ua Інна Неродик, прес-секретар коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ.
Ініціатори законопроекту та організатори прес-конференції − коаліція громадських організацій "Ініціатива 11" (Центр демократії та верховенства права, Центр протидії корупції, Всеукраїнська ліга правників проти корупції, Blueprint for Free Speech та Центр ЮЕЙ) та Реанімаційний Пакет Реформ.
- Зараз настав час на законодавче затвердження гарантій захисту людям − викривачам корупції та зловживань. Законопроект враховує як державний, так і приватний сектор і передбачає гарантії для тих громадян, які хочуть поділитися суспільно-важливою інформацією, − під час обговорення законопроекту зазначила Світлана ЗАЛІЩУК, народний депутат України.
− Сьогодні в Украні як на державній службі, так і в політиці, у навчальних закладах, у бізнесі є багато свідомих і сміливих людей, які задля боротьби з корупцією готові йти на ризики: втрату роботи і зарплатні, переслідування чи тиск. І ми маємо їх захистити законодавчо: гарантувати збереження життя і здоров’я викривачів, захистити порушені у зв’язку з викриттям трудові прав, − відзначила С. Заліщук.
Коротко про запропоновані гарантії за проектом закону №4038а:
− захист викривача незалежно від того, чи стосувалось викриття зловживання державними органами чи приватними компаніями;
− гарантія анонімності та її захист законом;
− захист від цивільної відповідальності за поширення недостовірної інформації та від кримінальної відповідальності за розголошення державної, комерційної таємниці чи службової інформації;
− захист викривача від звільнення, у випадку звільнення − заробітна плата буде збережена протягом двох років;
− безпечні канали для викриття на вибір: від внутрішніх каналів − до компетентних органів та можливості звернутися до медіа, громадськості;
− держава гарантує винагороду за збережені бюджетні кошти завдяки викриттю;
− спеціальний орган захищатиме права викривачів.
− Головні переваги законопроекту − це фізичний захист викривача, гарантії непритягнення до юридичної відповідальності; наявність фінансових засобів стимулювання (10 відсотків від коштів, які було повернуто у результаті відкриття до державного бюджету) і збереження, при бажанні викривача, його робочого місця, − резюмував Тарас Шевченко, співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
2-08-2016, 13:27
0
1 240