Комітет Верховної Ради у закордонних справах виступив із заявою після рішення Сейму Польщі визнати Волинську трагедію геноцидом.
У заяві комітету, оприлюдненій на сайті ВР, зокрема наголошується, що оцінка історичним подіям, яка надана польскими Сеймом та Сенатом, "викривлена, політично і юридично".
У документі також наголошується, що ухвалення даної постанов перекреслює весь конструктивний політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав, спрямовані на взаємне прощення та примирення.
Комітет ВР висловив жаль з приводу того, що польський Сейм проігнорував пропозицію українського парламенту спільно вшанувати жертв Волинських подій, ухваливши спільну заяву, проект якої був заздалегідь переданий польським парламентарям та залишився без будь-якої реакції.
У заяві також наголошується, що ухвалення даної постанови українські депутати "розглядають як провокативну акцію націоналістичних сил в Республіці Польща і як таку, що свідомо спрямована на підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин".
"Вся відповідальність за можливу руйнацію українсько-польських відносин має бути покладена на ініціаторів односторонньої відмови від погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща", - йдеться в документі.
Нагадаємо, 22 липня польський Сейм затвердив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян 2-ї Речі Посполитої в період Другої світової війни.
Президент України Петро Порошенко заявив, що шкодує у зв'язку з рішенням польского Сейму.
Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення на Волині, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook