DataLife Engine > Новини України / новини > Комітет Верховної Ради відреагував на рішення Сейму Польщі щодо Волинської трагедії

Комітет Верховної Ради відреагував на рішення Сейму Польщі щодо Волинської трагедії

Комітет Верховної Ради відреагував на рішення Сейму Польщі щодо Волинської трагедії

Комітет Верховної Ради у закордонних справах виступив із заявою після рішення Сейму Польщі визнати Волинську трагедію геноцидом.

У заяві комітету, оприлюдненій на сайті ВР, зокрема наголошується, що оцінка історичним подіям, яка надана польскими Сеймом та Сенатом, "викривлена, політично і юридично".

У документі також наголошується, що ухвалення даної постанов перекреслює весь конструктивний політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав, спрямовані на взаємне прощення та примирення.

Комітет ВР висловив жаль з приводу того, що польський Сейм проігнорував пропозицію українського парламенту спільно вшанувати жертв Волинських подій, ухваливши спільну заяву, проект якої був заздалегідь переданий польським парламентарям та залишився без будь-якої реакції.

У заяві також наголошується, що ухвалення даної постанови українські депутати "розглядають як провокативну акцію націоналістичних сил в Республіці Польща і як таку, що свідомо спрямована на підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин".

"Вся відповідальність за можливу руйнацію українсько-польських відносин має бути покладена на ініціаторів односторонньої відмови від погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща", - йдеться в документі.

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм затвердив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян 2-ї Речі Посполитої в період Другої світової війни.

Президент України Петро Порошенко заявив, що шкодує у зв'язку з рішенням польского Сейму.

Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення на Волині, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад