Національний банк України пояснює підвищену волатильність (фінансовий показник, що характеризує мінливість ціни) курсу гривні на міжбанківському валютному ринку в цьому місяці наслідком перекосів у попиті та пропозиції валюти, які з'явилися внаслідок великої кількості святкових днів у грудні-січні у світі.
"Волатильність курсу національної валюти, яка спостерігається на міжбанківському валютному ринку з початку січня 2016 року, виникла внаслідок перекосів у попиті та пропозиції валюти, що є невід'ємною складовою режиму гнучкого курсоутворення", – прокоментував ситуацію на міжбанку заступник голови НБУ Олег Чурий.
За його словами, пропозиція валюти формується в основному за рахунок щоденних валютних надходжень від експорту товарів і послуг від інвестицій. При цьому попит на валюту зумовлений значною мірою клієнтськими заявками, та незначно мірою– за рахунок уповноважених банків.
НБУ зазначив, що надлишковий попит на іноземну валюту спостерігається, коли робочий день в Україні збігається з вихідним днем у США, при цьому попит на валюту продовжує формуватися, а пропозиція валюти обмежена (у зв'язку з вихідними в США валютна виручка на рахунки українських банків не надходить). У протилежній ситуації формується надлишкова пропозиція іноземної валюти.
"Ці фактори значною мірою визначають динаміку курсу гривні на початку року у зв'язку з великою кількістю святкових днів у грудні-січні у світі", – підкреслив він.
Напередодні повідомлялося, що НБУ знизив на 18 січня офіційний курс на 20 копійок - до 24,38 гривні за долар.
На 16 січня офіційний курс гривні було встановлено на рівні 24,1873 за долар. Це мінімум з початку березня 2015 року.
На думку банкірів, офіційний курс національної валюти найближчим часом знизиться до 24-25 гривень за долар на тлі негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.
Історичний мінімум офіційної гривні на рівні 30,0101 гривні за долар було зафіксовано 26 лютого 2015 року.
16-01-2016, 22:44
0
1 257