За прогнозами Укргідрометцентру, 11 січня в Україні спостерігатиметься погіршення погодних умов - вночі в країні, крім північно-східних областей, сильний, мокрий сніг з переходом в дощ, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу, у південній частині місцями туман, видимість 200-500 м, вдень у Карпатах та на Закарпатті сильні опади. На дорогах північної половини України ожеледиця. Крім того, 10-11 січня у високогір’ї Івано-Франківської області очікується ІІІ (підвищена) ступінь лавинної небезпеки (з V ступенів за міжнародною шкалою). Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.
Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням бути вкрай обережними під час перебування на вулиці, обмежити користування власним автотранспортом, не планувати поїздок на значні відстані та не вирушати у туристичні походи в гори.
Дотримуйтесь елементарних правил безпечної поведінки, зокрема під час керування автомобілем. ДСНС України нагадує, що при ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, саме тому необхідно вибирати безпечний швидкісний режим, враховувати інтенсивність руху, а також особливості і стан транспортного засобу. Водіям слід звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці.
Щоб зменшити ризик травмувань при ожеледиці:
- перед виходом з будинку змайструйте на підошви взуття "льодоступи" (прикріпіть шматок поролону або лейкопластиру і натріть піском). Людям похилого віку та вагітним жінкам краще в такі дні не виходити на вулицю, або брати з собою палицю з гумовим наконечником чи шипом;
- жінкам не варто взувати чоботи на високих підборах, а руки повинні бути вільними. Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах та ступайте на всю підошву. Не тримайте руки в кишенях і уникайте прогулянок поряд із проїжджою частиною, адже можна впасти та вилетіти на дорогу.
- будьте готовими до падіння. Якщо відчуваєте, що падаєте, одразу присядьте, щоб зменшити висоту, а доторкнувшись до землі, перекотіться, щоб зменшити навантаження. Якщо ви впали і через деякий час відчули нудоту, біль у голові, суглобах, – терміново зверніться до травмпункту.Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-01-2016, 10:04
0
1 261