Перед виборами спатимемо довше - переходимо на зимовий час

Новини України / новини
1 713
0
Перед виборами спатимемо довше - переходимо на зимовий час

У ніч із суботи на неділю, 25 жовтня, о 04.00 за київським часом Україна переведе стрілки годинників на годину назад і перейде на зимовий час. Це означає, що ми отримаємо ще одну годину світлового дня і зможемо довше поспати. Цього ж дня, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори. У зв’язку з переходом на зимовий час також змінюється розклад руху швидкісних потягів.

В Україні протягом року двічі переводять стрілки годинників. Перехід на літній час, зсунутий на одну годину вперед, здійснюється останньої неділі березня, а повернення на поясний "зимовий" – останньої неділі жовтня. На початку 1990-х років Україна хотіла відмовитися від сезонного переходу на літній час, але потім відновила його 1992 року з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи.

Медики вважають, що перехід на сезонний час негативно позначається на здоров’ї людей. Особливо тих, у кого є хронічні серцево-судинні, неврологічні, шлункові захворювання. Тому радять напередодні звернутися до свого лікаря і в перші 14 днів після переведення стрілок годинника уникати надмірних фізичних навантажень.

– Імунна система людини адаптується до зміни часу протягом двох тижнів. Тому я рекомендував би у цей період не планувати жодних екстремальних навантажень, не розпочинати нові справи, – сказав завідувач фізіотерапевтичного відділення міської поліклініки №1 Іван МАРЧУК. – Хоча перехід на зимовий час переноситься значно легше, ніж на літній. Та все одно у цей період загострюються хронічні захворювання,бракує сонячного світла, у багатьох починається осіння депресія. Зміна розпорядку дня може негативно позначитися на здоров’ї багатьох людей. У зоні ризику – жінки, діти, хворі й передусім із проблемами серцево-судинної системи. Тому було б добре пройти деякі профілактичні процедури: масаж, ультрафіолетове опромінення. Необхідно також нормалізувати свій режим дня, звернути увагу на харчування.

Поради лікаря

- Лягати спати не пізніше 22.00.
- Перед сном не переїдати, а вранці уникати ситних сніданків, оскільки вони забирають багато енергії.
- Для кращого засинання ввечері можна прийняти теплий душ, а вранці для зарядження енергією на весь день – контрастний.
- Для швидкої адаптації добре робити ранкову гімнастику.
- Вживати багато овочів та фруктів, вітаміни.
- Побільше гуляти на свіжому повітрі.
- Варто попити настоянку глоду, щоб через перелаштування на новий часовий режим не стрибав тиск.
- Доцільно зранку після їди приймати рослинні адаптогени – женьшень, елеутерокок. Протягом дня можна підіймати тонус ще й міцним зеленим чаєм. 
- Корисно послухати гарну музику, подивитися розважальні передачі та комедії.
- Дітям бажано утриматися від комп’ютерних ігор і тривалого перегляду телепередач.


З історії

Уперше літній і зимовий порядок обчислення часу був запроваджений в Англії в 1908 році для економії та більш раціонального розподілення електроенергії протягом доби.

Нині на літній і зимовий час переходять у понад 110 країнах світу на всіх широтах – від Канади до Австралії, і у всіх європейських державах.

Проте у багатьох країнах продовжують жити за єдиним часом. Наприклад, не переводять стрілки годинників Росія, Японія, Китай, Казахстан, Киргизія. Не роблять цього і в деяких американських штатах.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

22:59
Армія РФ завдала ударів по Покровську: 1 людина загинула, 6 поранені
22:40
"Шаг", а не "копійка": перехід на нові монети не потребує додаткових витрат з держбюджету
22:19
Ці три знаки Зодіаку вже скоро розбагатіють: кому обіцяють нові можливості
21:59
У Харкові пролунав вибух, місто знову під атакою "Шахедів"
21:43
Україна отримає 432 млн доларів на відновлення доріг від Світового банку - Шмигаль
21:27
Україна в березні наростила експорт товарів: які показники
21:06
У Чернівцях завтра через ремонтні роботи декілька вулиць залишаться без води
21:00
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм