Приїжджі з Молдови скуповують на "Калинці" продукти, будматеріали і навіть вугілля.
Після знецінення української валюти такий шопінг стає дедалі вигіднішим для гостей із сусідньої держави. Адже молдовська валюта лей щодо долара знецінилася значно менше, ніж українська. Тому й ціни українських товарів для молдован стали доступнішими, навіть із урахуванням витрат на дорогу з Молдови до Чернівців.
Офіційні цифри свідчать, що потік гостей із Молдови за рік навіть зменшився. "Якщо за цей рік, до 19 березня, приїжджих було 107398 осіб, то минулого року за цей же період зареєстровано 154020 громадян Молдови, які перетнули кордон", – розповіла головний інспектор зв’язків із громадськістю Кельменецької митниці Світлана ПОБЕРЕЖНИК.
Однак мета візитів за цей час значно змінилася. Раніше чимало гостей із Молдови їхало на відпочинок – відвідати Буковель чи інші курорти, молодь вирушала на вечірки в чернівецькі ресторани чи бари.
Нерідко молдовани везли й товар на продаж, скажімо, саджанці.
Тепер же на продаж не везуть практично нічого. А замість курортів та барів, машини прямують, як правило, на Калинівський ринок. Там приїжджі закуповують крупи, макарони, борошно, цукор, майонези, кетчупи – словом, продукти, які досить довго не псуються. Попитом користуються також будматеріали. Щоправда, багато їх не закупиш, бо за товар на суму понад 200 євро на кордоні вже доводиться платити мито. У багажниках молдован митники виявляють навіть мішки з вугіллям.
Кожна сторона має свої обмеження на ввіз і вивіз продуктових і промислових товарів. Скажімо, українські митники без сплати мита дозволяють вивезти різного товару на суму, не вище еквіваленту 200 євро. На зворотному шляху гостей із Молдови також перевіряють молдовські митники. Трапляються випадки, коли вони не дозволяють без мита завезти частину придбаних харчових продуктів. Скажімо, обкладають митом зайві кілограми борошна навіть у тих мешканців прикордонних молдовських сіл, які перетинають кордон пішки.
20-03-2009, 10:46
0
3 295