Кабінет міністрів України дав старт монетизації пільг на проїзд у всіх видах транспорту.
Про це йдеться у сюжеті
Радіо НВ.
Замість права на безплатний проїзд людина отримуватиме щомісяця грошовий еквівалент - не менше 30 поїздок за середньою вартістю проїзду в міському комунальному транспорті. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20 відсотків. Для осіб з інвалідністю 1-ї та 2-ї груп, а також дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, установах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.
Депутат Київради, член транспортної комісії при КМДА, а також колишній керівник Київпастрансу Сергій Майзель розповів, що третина від усіх пасажирів - це пільговики. За його словами, проблем із цим не виникне: у виграші будуть і пасажири, і перевізники.
30 поїздок - недостатньо, розповів в інтерв'ю Радіо НВ експерт з питань транспорту Олександр Кава. Фахівець упевнений, що нововведення не вирішить проблему перевезень. Адже перевізники скаржаться, що за минулий рік на безплатний проїзд витратили понад 990 млн гривень.
"Монетизація пільг - це тупиковий варіант вирішення проблеми перевезення пасажирів. Річ у тім, що держава не компенсує перевізникам вартість перевезення пільговиків. Це перекладання проблеми з хворої голови на здорову", - вважає Кава.
Юрист Дмитро Йовдій впевнений, що це право кожного громадянина, як розпоряджатися своєю пільгою. Тим більше, не кожен користується комунальним транспортом, підкреслив експерт в інтерв'ю радіо НВ.
"Це дасть змогу зробити пільги більш цільовими. Ними будуть користуватися лише ті люди, яким це передбачено законом", - зазначив Йовдій.
Система запрацює, коли її затвердять обласні й Київська міська державна адміністрація, адже фінансувати це будуть місцеві бюджети.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-03-2018, 21:15
0
4 130