Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
«Вас треба судити!»

Після публікації "МБ" "Твоє здоров’я в моїх руках", у якій журналіст пересвідчився в тому, що в міській поліклініці будь-хто може отримати чужу амбулаторну картку, медики цієї установи створили робочу комісію, яка перевіряє факти, наведені в газеті.

Нагадаємо, тиждень тому кореспондент "МБ" провів експеримент у двох медустановах Чернівців. Назвавши прізвище свого товариша Ігоря, він з легкістю отримав чужу медичну картку, яку реєстратори поліклініки №2 видали, навіть не попросивши паспорт.

Через кілька днів до редакції "МБ" надійшов лист на офіційному бланку поліклініки. Повідомили, що по розгляду публікації створили комісію, яка перевірятиме факти, наведені в газеті, та запросили кореспондента "МБ" на ці збори.

Та замість того, аби вирішити проблему всередині поліклініки, медики звинуватили журналіста "МБ"… у шахрайстві.

У середу в обідній час у конференц-залі поліклініки зібрався десяток медиків. Заступник головного лікаря Наталія ГАЙДУК оголошує засідання відкритим і запрошує мене до трибуни. "Диктофон можете не ховати в кишені, а покладіть його на стіл", – каже медик, додавши, що вона теж веде аудіозапис. Пропонують відповісти на ряд запитань.

– Чи є у вас письмова згода від пана Ігоря на те, що він не заперечує, щоб ви взяли його картку? – запитує Н. Гайдук.

– Письмової згоди немає. Але є усна, і пан Ігор це може підтвердити, – відповідаю я.

– Тобто ви хочете сказати, що усною згодою він дав вам право використовувати його чесне ім’я в шахрайських діях? – запитала вона, на що я просто не зміг не обуритись:

– Давайте не перекручувати інформацію, тому що жодних шахрайських дій в експерименті газети "МБ" немає. Це моя робота, моє редакційне завдання, і називати шахрайськими діями його я би не волів.

Врешті, Наталія Гайдук висловила думку, начебто ми з Ігорем зговорилися: мовляв, мій товариш дав мені свою картку, яку зберігав у себе вдома, а я безпідставно та без доказів звинуватив поліклініку в порушеннях роботи реєстратури. А пізніше – взагалі звинуватила мене в тому, що я … викрав чужу картку з реєстратури. А ще згодом пані Гайдук вирішила зайнятися повчанням, заявивши, що газета "МБ" "не має права проводити журналістські розслідування чи експерименти злочинним шляхом".

– По-перше, не злочинним, – відповів я. – А те, чи було це злочинно, має визначити суд.

– Прокурор сказав, що це шахрайство, – вигукнула медик.

– А покажіть мені ці слова прокурора, – відповів я на її репліку. Але відповіді на це не почув.

Далі пішла тривала деструктивна суперечка. Будь-яка спроба пояснити працівникам свою позицію завершувалась постійними перебиваннями, вигуками і звинуваченнями…

"Вас треба судити! За те, що ви ввели в оману реєстраторів, і за те, що ви вкрали медичну книжку і винесли її за межі закладу", – продовжила заступник головного лікаря.

Під час годинної дискусії, яка тривала у робочий час, працівники поліклініки нарешті пояснили, що жодні положення про роботу реєстратури, які затверджені міністерством охорони здоров’я, не згадують про те, що амбулаторні картки видаються за пред’явленням документів.

– Це не митниця і не кордон. Розумієте? Немає жодного документа, який би передбачав такий порядок видачі їх, – заявила Наталія Гайдук.

І справді, в урядовому положенні про амбулаторні картки форми 0-25 згадка про паспорти пацієнтів є лише в тому випадку, коли людина вперше з’являється в реєстратуру, і їй відкривають нову картку. Натомість у положенні немає жодного слова про те, що видача картки на прохання пред’яви паспорта пацієнта є забороненою.

Однак мою пропозицію започаткувати в поліклініці практику видачі карток хворим за паспортами чи іншими документами медики назвали "протизаконною".

Натомість працівниць медустанови анітрохи не вразило те, що коли стороння особа отримує чужу картку, є порушенням конституційних прав пацієнта, бо поліклініка не захищає персональні дані своїх хворих.

До речі

Як це спрацювало в інших містах?

Аналогічний журналістський експеримент кілька років тому в Тернополі провели кореспонденти місцевої газети "RIA плюс". Там, на відміну від чернівецьких медиків, тернополяни зробили висновки: уже за два тижні після публікації у поліклініках почали видавати медкартки тільки за пред’явленням документів, які посвідчують особу пацієнта.

«Вас треба судити!»

"Коли ми перевіряли ситуацію в Тернополі, то скористалися даними редакційних працівників, – розповідає журналіст Андрій ШКУЛА. – Тобто отримали згоду від людей на експеримент з їхніми даними, аби не "підставляти" звичайних громадян. Інформація, яку брав у колег, така ж, яку можна отримати на будь-яку людину: ПІБ та адреса. Все! З тим і пішов в міські поліклініки і в кожній вдалось отримати чужу картку. Вважаю експеримент корисним, бо міська влада одразу зробила висновки. Вже за два тижні всі медзаклади отримали розпорядження видавати медичні картки винятково після пред’явлення паспорта. У перші дні нововведення були нарікання від читачів, мовляв, "ви нам життя ускладнили". Та за тиждень-два всі звикли до нової і цивілізованої системи. Треба розуміти, що медична карта містить конфіденційну інформацію про людину. Із таким самим успіхом, наприклад, можна було отримати карту з наркодиспансеру чи шкірвендиспансеру. А кому треба, аби таку інформацію знали сторонні. Сподіваюсь, і чернівецька влада піде таким самим шляхом, бо місто має добру репутацію, і європейська практика йому би пасувала!".

Микола КОБИЛЮК
Рейтинг:
(голосів: 1)
31-07-2015, 10:09
Коментарів 0 Переглядів 2306

Теги -
загрузка...
Нардеп Федорук пояснив, чому парламент досі не призначив перевибори у Чернівцях
За його словами, профільний комітет Ради не виніс це питання в порядок денний
Хто такий митрополит Епіфаній, який може очолити помісну церкву
Його дитинство пройшло на Буковині, де досі проживає його мати і двоє братів
Стрілянина на кордоні: на Буковині затримали п’яного контрабандиста з цигарками
Прикордонникам довелося застосувати зброю щодо порушника, який мчав у бік до державного кордону
Популярне Коментують
• Новини
Трохимич ся вертає, а Вася знимкує кіно. Блог Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки
загрузка...
Передплачуй газету "Молодий буковинець" та вигравай подарунки!

Передплачуй газету "Молодий буковинець" на 2019 рік та отримуй шанс виграти 10 000 гривень та ще 100 корисних подарунків
Санаторії Закарпаття - де лікуватись і зустріти Новий Рік 2019? (на правах реклами)

Святкування Нового Року в Закарпатті як завжди особливе і залишає, лише казкові та незабутні враження, адже тут споконвічно зберігають народні гуцульські традиції та звичаї
Раки зимують у RAKI HOUSE – першій раковарні Чернівців (на правах реклами)

На вас чекає особливе меню – такого ви ще не смакували. Окрім раків, тут приготують й інші морепродукти, м'ясо, гарніри та десерти. У RAKI HOUSE ви можете скуштувати мідії і рапани 4-ьох видів приготування
Професійне прання: де шукати хімчистки у Чернівцях (на правах реклами)

Пропонуємо вашій увазі місця, де їх шукати, – хімчистки у Чернівцях.