"Очевидні проблеми зі здоров’ям": омбудсмен обурився станом мобілізованих у Чернівцях, - відео

Новини Чернівців / топ новини
23 163
3
У мобілізованих проблеми зі здоров'ям


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на відео, яке поширили у соцмережах зі збірного пункту в Чернівцях. На записі видно чоловіків, яких, імовірно, готували до відправлення до військових частин.

Про це омбудсман повідомив у своїх соцмережах.


За словами Лубінця, на відео помітно людей із явними ознаками проблем зі здоров'ям, що викликає питання щодо дотримання законності під час проведення мобілізаційних заходів.


Увага! На відео присутня ненормативна лексика


"На кадрах видно, як чоловіків виводять зі збірного пункту для подальшого доставлення, ймовірно, до військових частин. Серед них є люди з видимими ознаками проблем зі здоров'ям. Це неприпустимо", – зазначив він.

Омбудсман повідомив, що представниця Уповноваженого в Чернівецькій області Ірина Ісопенко вже направила офіційний запит до Чернівецького обласного ТЦК та СП. У ньому вимагають встановити осіб, зафіксованих на відео, надати інформацію про проходження ними військово-лікарської комісії, документи щодо придатності до служби, а також повідомити, куди саме їх доправили.

"Вимагаю встановити всі обставини та надати чіткі відповіді!" – наголосив Лубінець.

Він також заявив, що, на його думку, кільком людям, які потрапили на відео, потрібна медична допомога, а не мобілізація. Омбудсман підкреслив, що держава не має права ігнорувати стан здоров'я мобілізованих або законність рішень військово-лікарських комісій.

Крім того, Лубінець закликав до системних змін у проведенні мобілізаційних процедур. За його словами, практика так званої "бусифікації" не повинна бути нормою, а територіальні центри комплектування мають працювати як сервісні установи, а не сприйматися як місця несвободи.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram


3 коментарі

Сергей 8 липня 2026 19:45
Я б ще вимагав прилюднити фото тцкашних мразот-бусифікаторів, декілька таких "хероїв" я зафіксував, а що робити з цією інфою, - скоріш за все я передам її до військової прокуратури та родичам людей, яких схопили ці свині, - нехай вони ховаються від гніву людей.
Mykola 8 липня 2026 20:38
.... СМЕРТЬ !!! СКОТОВИБЛЯДКАМ тцКАКА і ЗЛОЧИННО - ЗЛОДІЙСЬКИМ ФАШИСТСЬКИМ ПРИБИДЛОВЛАДНИМ БАБУїНАМ КОНЦТАБОРУ ім.Міндічів & Шмундічів !!!
Ігор 12 липня 2026 16:59
Цитата: Сергей
Я б ще вимагав прилюднити фото тцкашних мразот-бусифікаторів, декілька таких "хероїв" я зафіксував, а що робити з цією інфою, - скоріш за все я передам її до військової прокуратури та родичам людей, яких схопили ці свині, - нехай вони ховаються від гніву людей.


Підтримую
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Купили будинок за 3000 доларів: дизайнерка з Сум переїхала у село на Буковині і веде блог
10 042
У прокуратурі розповіли, які поранення отримали поліцейські під час стрілянини на Буковині
6 684
З'явилося фото чоловіка, який стріляв у поліцейських на Буковині
6 178
На Буковині невідомий стріляв у двох поліцейських: введено спецоперацію
5 201
Школяр із Чернівців, який торік відмовився співати з росіянами, переміг на міжнародному фестивалі
4 564
«Відійшла ціла епоха»: померла багаторічна працівниця Чернівецького музею Марія Унгурян
4 104
Підтвердилася загибель зниклого безвісти захисника Віталія Шевчука з Буковини
4 033
У мерії Чернівців пояснили, чому на сходах з’явилися плити із зображеннями померлих
3 772
Поліг на Луганщині у 2024 році: у Чернівцях попрощаються із захисником Романом Пономаренком
3 709
«Оплатила проїзд, а тебе пробачають»: чернівчанин розповів про конфлікт із контролеркою
3 461