Навіть у найбільш тривожний для країни час кандидати у нардепи та партії продовжують зловживати політичними технологіями та довірою виборців.
Якщо два роки тому, напередодні парламентських виборів, всі в один голос обіцяли розвинену економіку і стабільну державу, то найпопулярніші нинішні обіцянки тих, хто рветься до влади – це встановлення миру та відбудова Донбасу.
Та чи варто знову вірити їм?
"Розумні речі каже. Але якби сам то виконав…"– Піду голосувати обов’язково, але ще не знаю за кого, – говорить 72-річна Марія Тодорівна із Брусниці Кіцманського району, яка торгує домашнім сиром на автобусній зупинці поблизу вулиці Шкільної. Жінка приїжджає до Чернівців один раз на тиждень. – Знаєте, не можу я оцінити, хто з них кращий, а хто гірший. Якби ж там були дві чи три команди. А там їх – ціла купа. І ніхто користі не принесе, ніхто. Обіцяти вони вміють, але зробити ніц не годні.
– Все, що говорять вони – то пусте, – каже вона. – Ще трохи є надії на тих, що після Майдану прийшли. Вони ще не такі спаскуджені, як попередня влада. От бачу по телевізорі, як виступає Тягнибок. Розумні речі каже. Але якби він сам то все виконав.
– А що би ви хотіли від нових депутатів?
– Я би багато хотіла. Пенсію най би хоч на 200 гривень підняли. А то вже боюся, що ті 1200 у мене заберуть. Вони всі кажуть, шо з ними буде добре… Краще би вже мир був…
Гідна старість
та сміттєзаводПокращити транспортне сполучення в області, сприяти розвитку умов для ведення туристичного бізнесу й побудувати Прутський водозабір – такі обіцянки найчастіше зустрічаються у програмах кандидатів-"мажоритарників" на Буковині. До списку найпопулярніших обіцянок можна додати й "викорінення корупції", "курс на Європу" та "створення краю високих технологій".
Так, у Чернівцях кандидат Юрій Бурега обіцяє розвивати малий та середній бізнес, а Микола Федорук – завершити будівництво корпусу фізичного факультету ЧНУ. Кандидат від Блоку Порошенка Наталія Якимчук сподівається після виборів подолати корупцію, а також модернізувати систему житлово-комунального господарства. А ось кандидат Роман Хобзей має намір збудувати у місті сміттєпереробний завод.
Скоротити контролюючі органи та ліквідувати податок на додану вартість має намір після виборів кандидат від 202 округу Франц Федорович. А ось заступник губернатора Іван Рибак, який теж балотується на цьому окрузі, обіцяє пенсіонерам забезпечити гідну старість та провести реформи у галузі охорони здоров’я. Водночас нинішній нардеп Олександр Фищук у своїй програмі пообіцяв надати міжнародний статус пунктам прикордонного пропуску у селах поблизу кордону з Румунією.
Тексти кандидатів пишуть під калькуНе обійшлися ці вибори і без численних ляпів у програмах кандидатів. Так, Назар Горук, який балотується від 201 округу, в тексті своєї програми заявив, що "ми, після Революції гідності та жертв Небесної сотні, стоїмо на порозі радикальних змін". Очевидно, автор програми мав на увазі Героїв Небесної сотні…
А ось передвиборні програми кандидатів Євгена Мотовиліна та Віталія Михайлішина, схоже, писалися під кальку – тексти їхніх обіцянок ідентичні. Нагадаємо, при секретарстві Михайлішина у міськраді схожі випадки були досить частими: зокрема тексти його привітань з нагоди різних професійних днів регулярно копіювалися із текстів привітань мерів інших міст.
Серед цікавинок цієї передвиборної гонки: текст програми кандидата у нардепи по 204 округу Володимира Куліша був створений на комп’ютері екс-керівника управління ОДА Богдана Онуфрика, який нині йде на вибори під 31-м номером у списку Блоку Петра Порошенка. Про це свідчить інформація у властивостях файлу з програмою Куліша. Натомість, текст обіцянок кандидата, екс-голови Сокирянської РДА Василя Козака був створений на комп’ютері з промовистою назвою "Kadry". Та чи не відділу кадрів райдержадміністрації або райради?
Микола КОБИЛЮК
17-10-2014, 11:38
0
2 423