RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У неділю, сьомого лютого 2010 року, відбудеться другий тур виборів Президента України. Голосування на дільницях розпочнеться о 08.00. Вибір перед більшістю громадян досить складний. Чимало політиків заявляють, що вибору немає, що на вибори йти не варто. Чи правильна така позиція й чи не є вона виборчою технологією. Про це ми запитали в експертів.

Ігор БУРКУТ,
кандидат історичних наук,
політолог:
– На вибори треба йти. Якщо виборець не скористається своїм бюлетенем, це дає можливість нечесному члену виборчої комісії поставити в цьому бюлетені позначку за одного з кандидатів. Якщо виборець, не визначився, то може проголосувати проти обох – є така графа "не підтримую жодного з кандидатів". Тому, хто переможе, це не зашкодить. Для того, хто програє, – це втрачений голос. Але кандидати мають зрозуміти, що виборець, котрий не підтримує жодного, ні в чому не винен. Винні вони, бо не зуміли зацікавити людей своєю діяльністю й своїми програмами.
Обидва кандидати в останні дні перед другим туром застосовують різноманітні виборчі технології. Але більшість виборців уже вирішили, за кого голосувати, і навряд чи технологічними засобами можна заробити багато голосів. Суспільство прагне змін, але жоден із двох кандидатів у суспільній свідомості кардинальні зміни не уособлює.

Анатолій КРУГЛАШОВ,
професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри політології та державного управління ЧНУ:
– Іти на вибори чи ні – має вирішувати для себе кожен громадянин, залежно від своєї совісті та потреби в збереженні цієї держави та її розвитку. Як політолог я вважаю, що це дуже важливо. Бо кожен, хто не піде, відмовляється від можливості впливати на політику, дозволяє іншим вирішувати за себе. Я можу зрозуміти таку думку, але не поділяю її.
Той, хто піде на вибори, має три варіанти – проголосувати за одного з кандидатів або проти обох. Якщо хтось бажає пов’язати на п’ять років майбутнє України з конкретною особою, біографією і якостями певного кандидата – хай так і голосує.
Якщо ж програма й персона не відповідає уявленням виборця про Президента – проголосувати проти обох є теж позицією, людина не пристає ні до одного, ні до іншого табору. У такий спосіб громадяни висловлюють політикам свою думку про необхідність зміни політики, її спрямування, її стилістики. Проблему зміни політичної еліти, правил гри не було вирішено 2004 року, це не буде зроблено зараз і відкладається на майбутнє.
Не хочу перебільшувати вагу президентських виборів – після суперечливої конституційної реформи влада Президента України є важливою, але не вирішальною. Центр ухвалення політичних рішень перерозподілився на користь парламенту. Тому зараз відбувається генеральна репетиція майбутніх парламентських і місцевих виборів.

Ігор БАБ’ЮК,
директор Буковинського центру виборчих технологій:
– Обов’язково треба йти й голосувати, висловити свою позицію. За кого – тут кожен має висловити свої уподобання, однією з основних засад демократії є таємниця голосування. Проголосувати проти обох кандидатів – це теж вияв позиції людини. Якщо політики своїми діями викликали недовіру – так громадянин висловить своє ставлення до них. Якби такого пункту не було в бюлетені, це означало б кінець демократії.
Проти обох не означає за когось, як дехто вважає. На жаль, у нас вибори постійно проводяться на грані катастрофи – якщо не проголосуєш за мене, буде кінець світу. Самі політики довели країну до такої межі, люди в них розчарувалися.

Ігор МЕЛЬНИЧУК,
кандидат історичних наук, політолог:
– На вибори – чи перший тур, чи другий – треба обов’язково йти. Тому що це спосіб простому громадянину вплинути на формування влади в державі. Останнім часом багато говорять про те, що краще проігнорувати другий тур, до якого вийшли Віктор Янукович і Юлія Тимошенко, або проголосувати проти обох кандидатів. На мою думку, така позиція є неправильною. По-перше, політики представляють принаймні частину українського населення. І якщо низький рівень політичної культури самого населення – це знаходить свій вияв в особистих якостях політичних лідерів, які його представляють. Нагадаю відому фразу про те, що кожен народ має тих лідерів, на яких заслуговує. По-друге, вважаю, що переможцем виборів стане Віктор Янукович. Але якщо більшість населення вважає, що це правильний вибір, це ще раз підтверджує правильність тези, про яку згадувалося вище. 
4-02-2010, 11:09
Коментарів 0 Переглядів 2 901

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.