RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На дільницях ще нікого немає


До другого туру виборів Президента України залишилося декілька днів. У виборців напередодні голосування ті самі запитання, що й у першому турі: як знайти себе в списках, як проголосувати вдома, що робити тим, хто 7 лютого 2010 року перебуватиме не за місцем реєстрації…

На тому, щоби заздалегідь перевірити себе у списках виборців, наголошують і в окружних виборчих комісіях, і у відділах ведення Державного реєстру виборців. Уточнені списки вже передали дільничним комісіям, але ще є час потрапити до додаткових. Зокрема це стосується людей, які проігнорували перший тур.

Як повідомив Степан СОЛОГУБ, голова ОВК №204, виборчі дільниці працюють у робочі дні з 09.00 до 19.00, у вихідні – з 09.00 до 18.00. Із запитаннями можна звертатися до голови або секретаря комісії.

Проте вчора, першого лютого, вдень на кількох дільницях ми не знайшли нікого. В гімназії №1 у кабінеті з вивіскою "Виборча дільниця №15" тривали уроки. А під дверима дільниці №18 повідомили, що представник комісії був тільки до 13.00. Не виявилося нікого й у приміщеннях двох виборчих дільниць у школі №24. А чернівчанин Василь Чорний зателефонував до редакції, бо на дільниці в школі №6 не зміг написати заяву про голосування вдома для своєї дружини…

Якщо не вдається вирішити питання щодо голосування в дільничних комісіях, варто йти до окружної (приміщення "Юності Буковини"), до органів Держреєстру, а в крайньому разі – до суду. У день виборів процедура доведення свого права проголосувати така сама, але проблем значно більше і шансів проголосувати менше.

Як не втратити голос у другому турі
– Якщо в першому турі не потрапили до списків або взагалі не голосували.
Перевірити свої дані у списках найкраще до шостого лютого, особливо тим, хто голосуватиме в другому турі вперше. Людям, у яких не було проблем з голосуванням в першому турі, хвилюватися не варто. Виборці, яких внесли до списків за рішенням дільничних комісій або суду, як переконують в органах

Держреєстру, вже є в уточнених списках.

– Якщо плануєте голосувати вдома.
Потрібно написати заяву і передати її рідними чи знайомими до дільничної виборчої комісії. Або викликати телефоном члена комісії додому. Медична довідка не потрібна.

– Якщо в день виборів перебуватимете не за місцем реєстрації.
Якщо в день другого туру з певних причин ви не зможете проголосувати за місцем реєстрації, про свій голос варто заздалегідь потурбуватися. Потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців та написати заяву. Якщо є всі законні підстави, виборчу адресу змінять.

"До Держреєстру виборців краще звернутися до п’ятого лютого"
– Ми проаналізували ситуацію після першого туру виборів Президента України і з’ясували, що є непрості випадки, – розповіла Любов ПАВЛИЧЕНКО, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Першотравневої районної в місті Чернівці ради. – Наприклад, на виборчі дільниці зверталися виборці, які втратили реєстрацію. Тобто люди, зняті з реєстрації за рішенням суду або зареєстровані в гуртожитку, якого вже не існує. Тому коли вони приходили на дільницю і зверталися до суду, відбувалася адекватна реакція на штамп реєстрації місця проживання, адже відмітки виписки немає. І таким чином виникало протиріччя.

– Чи насправді багато людей не знайшли себе у списках виборців?

– До додаткових списків у нас потрапило приблизно півтори тисячі виборців. Це з урахуванням членів виборчих комісій та виборців, які голосували в лікувальних закладах, а також тих, які не мають реєстрації, але надали всі необхідні документи для зміни виборчої адреси. Реальна кількість людей, персональні дані яких не були опрацьовані у виборчих списках, приблизно 200 осіб. Враховуючи кількість виборців у нашому районі, це навіть менше одного відсотка. Звичайно, кожна людина має право прийти і проголосувати, але автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система "Держаний реєстр виборців" введена в експлуатацію фактично з червня минулого року. Реєстр залежний від суб’єктів подання інформації про виборців. Якщо в них виникають неточності, то і в нас ці дані є вже некоректними. Тому ми закликаємо людей особисто звертатися до відділів ведення Державного реєстру виборців.

– Були і такі випадки, коли виборці, які не потрапили до списків на минулих виборах, знову не знайшли своїх даних.

– Ця ситуація склалася, бо на попередніх виборах до списків виборців вносили зміни, виборці голосували, але паралельних змін до електронної бази не вносили. Відповідні дії з опрацювання додаткових списків не були передбачені на законодавчому рівні. Крім того, є помилки у виборчій адресі достатньої кількості людей. Ці виборці також потрапили до додаткових списків. Тобто інформація є в Реєстрі, але вона некоректна.

– Люди, які під час першого туру виборів були включені до списків виборців за рішенням дільничної комісії чи за рішенням суду, вже можуть не хвилюватися?

– Так, їхні дані опрацьовані.

– Кожен мав можливість перевірити свої дані в списках, але більшість цього не зробила…

– Зараз активізувався механізм зворотного зв’язку Реєстру з виборцями, тому ми зверталися і звертаємося до виборців з проханням співпрацювати з нами. Запис в Реєстрі робиться один раз і потім мігрує з виборцем: чи переїхав він в Садгірській район, чи в Івано-Франківську область, чи працює за кордоном… Реєстр – це постійно функціонуюча електронна система, яка змінюється щодня. І навіть коли відбудеться другий тур, все одно будемо закликати мешканців звертатися до нас. Адже ще будуть інші вибори, референдуми.

– Яким чином виборці зараз можуть перевірити себе в списках?

– Бажано, щоби виборці звернулися до відділів ведення Державного реєстру виборців до п’ятого лютого, тобто за два дні до голосування у другому турі. Процедура перевірки свої даних або реєстрації займає приблизно 10 хвилин, з собою потрібно мати паспорт. За результатами звернення ми повідомляємо дільничні комісії про зміни або внесення персональних даних виборця. Головне те, що дані виборця в Реєстрі будуть точними і без помилок. Паралельно можна звертатися і до виборчої дільничної комісії відповідно до своєї виборчої адреси. Списки для повторного голосування ми вже передали виборчим комісіям. Є велика ймовірність, що активність виборців у другому турі буде вищою, ніж у першому. І ті громадяни, які не голосували і не перевірили свої дані, можуть потрапити в той прошарок, коли доводити право голосу доведеться в день виборів.
Марина КАРАСЬОВА

Куди звертатися?

Кожен з виборців може уточнити, чи є він у списках, чи правильно записані його прізвище, назва вулиці і номер будинку у відділах ведення Державного реєстру виборців при районних радах. Довідки за телефонами:
 Шевченківська райрада: 57-14-40;
 Садгірська райрада: 56-17-71; 56-17-78;
 Першотравнева райрада: 57-12-60; 57-12-67.
2-02-2010, 10:19
Коментарів 0 Переглядів 3 021

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.