На дільницях ще нікого немає

гаряча тема
3 030
0
На дільницях ще нікого немає


До другого туру виборів Президента України залишилося декілька днів. У виборців напередодні голосування ті самі запитання, що й у першому турі: як знайти себе в списках, як проголосувати вдома, що робити тим, хто 7 лютого 2010 року перебуватиме не за місцем реєстрації…

На тому, щоби заздалегідь перевірити себе у списках виборців, наголошують і в окружних виборчих комісіях, і у відділах ведення Державного реєстру виборців. Уточнені списки вже передали дільничним комісіям, але ще є час потрапити до додаткових. Зокрема це стосується людей, які проігнорували перший тур.

Як повідомив Степан СОЛОГУБ, голова ОВК №204, виборчі дільниці працюють у робочі дні з 09.00 до 19.00, у вихідні – з 09.00 до 18.00. Із запитаннями можна звертатися до голови або секретаря комісії.

Проте вчора, першого лютого, вдень на кількох дільницях ми не знайшли нікого. В гімназії №1 у кабінеті з вивіскою "Виборча дільниця №15" тривали уроки. А під дверима дільниці №18 повідомили, що представник комісії був тільки до 13.00. Не виявилося нікого й у приміщеннях двох виборчих дільниць у школі №24. А чернівчанин Василь Чорний зателефонував до редакції, бо на дільниці в школі №6 не зміг написати заяву про голосування вдома для своєї дружини…

Якщо не вдається вирішити питання щодо голосування в дільничних комісіях, варто йти до окружної (приміщення "Юності Буковини"), до органів Держреєстру, а в крайньому разі – до суду. У день виборів процедура доведення свого права проголосувати така сама, але проблем значно більше і шансів проголосувати менше.

Як не втратити голос у другому турі
– Якщо в першому турі не потрапили до списків або взагалі не голосували.
Перевірити свої дані у списках найкраще до шостого лютого, особливо тим, хто голосуватиме в другому турі вперше. Людям, у яких не було проблем з голосуванням в першому турі, хвилюватися не варто. Виборці, яких внесли до списків за рішенням дільничних комісій або суду, як переконують в органах

Держреєстру, вже є в уточнених списках.

– Якщо плануєте голосувати вдома.
Потрібно написати заяву і передати її рідними чи знайомими до дільничної виборчої комісії. Або викликати телефоном члена комісії додому. Медична довідка не потрібна.

– Якщо в день виборів перебуватимете не за місцем реєстрації.
Якщо в день другого туру з певних причин ви не зможете проголосувати за місцем реєстрації, про свій голос варто заздалегідь потурбуватися. Потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців та написати заяву. Якщо є всі законні підстави, виборчу адресу змінять.

"До Держреєстру виборців краще звернутися до п’ятого лютого"
– Ми проаналізували ситуацію після першого туру виборів Президента України і з’ясували, що є непрості випадки, – розповіла Любов ПАВЛИЧЕНКО, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Першотравневої районної в місті Чернівці ради. – Наприклад, на виборчі дільниці зверталися виборці, які втратили реєстрацію. Тобто люди, зняті з реєстрації за рішенням суду або зареєстровані в гуртожитку, якого вже не існує. Тому коли вони приходили на дільницю і зверталися до суду, відбувалася адекватна реакція на штамп реєстрації місця проживання, адже відмітки виписки немає. І таким чином виникало протиріччя.

– Чи насправді багато людей не знайшли себе у списках виборців?

– До додаткових списків у нас потрапило приблизно півтори тисячі виборців. Це з урахуванням членів виборчих комісій та виборців, які голосували в лікувальних закладах, а також тих, які не мають реєстрації, але надали всі необхідні документи для зміни виборчої адреси. Реальна кількість людей, персональні дані яких не були опрацьовані у виборчих списках, приблизно 200 осіб. Враховуючи кількість виборців у нашому районі, це навіть менше одного відсотка. Звичайно, кожна людина має право прийти і проголосувати, але автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система "Держаний реєстр виборців" введена в експлуатацію фактично з червня минулого року. Реєстр залежний від суб’єктів подання інформації про виборців. Якщо в них виникають неточності, то і в нас ці дані є вже некоректними. Тому ми закликаємо людей особисто звертатися до відділів ведення Державного реєстру виборців.

– Були і такі випадки, коли виборці, які не потрапили до списків на минулих виборах, знову не знайшли своїх даних.

– Ця ситуація склалася, бо на попередніх виборах до списків виборців вносили зміни, виборці голосували, але паралельних змін до електронної бази не вносили. Відповідні дії з опрацювання додаткових списків не були передбачені на законодавчому рівні. Крім того, є помилки у виборчій адресі достатньої кількості людей. Ці виборці також потрапили до додаткових списків. Тобто інформація є в Реєстрі, але вона некоректна.

– Люди, які під час першого туру виборів були включені до списків виборців за рішенням дільничної комісії чи за рішенням суду, вже можуть не хвилюватися?

– Так, їхні дані опрацьовані.

– Кожен мав можливість перевірити свої дані в списках, але більшість цього не зробила…

– Зараз активізувався механізм зворотного зв’язку Реєстру з виборцями, тому ми зверталися і звертаємося до виборців з проханням співпрацювати з нами. Запис в Реєстрі робиться один раз і потім мігрує з виборцем: чи переїхав він в Садгірській район, чи в Івано-Франківську область, чи працює за кордоном… Реєстр – це постійно функціонуюча електронна система, яка змінюється щодня. І навіть коли відбудеться другий тур, все одно будемо закликати мешканців звертатися до нас. Адже ще будуть інші вибори, референдуми.

– Яким чином виборці зараз можуть перевірити себе в списках?

– Бажано, щоби виборці звернулися до відділів ведення Державного реєстру виборців до п’ятого лютого, тобто за два дні до голосування у другому турі. Процедура перевірки свої даних або реєстрації займає приблизно 10 хвилин, з собою потрібно мати паспорт. За результатами звернення ми повідомляємо дільничні комісії про зміни або внесення персональних даних виборця. Головне те, що дані виборця в Реєстрі будуть точними і без помилок. Паралельно можна звертатися і до виборчої дільничної комісії відповідно до своєї виборчої адреси. Списки для повторного голосування ми вже передали виборчим комісіям. Є велика ймовірність, що активність виборців у другому турі буде вищою, ніж у першому. І ті громадяни, які не голосували і не перевірили свої дані, можуть потрапити в той прошарок, коли доводити право голосу доведеться в день виборів.
Марина КАРАСЬОВА

Куди звертатися?

Кожен з виборців може уточнити, чи є він у списках, чи правильно записані його прізвище, назва вулиці і номер будинку у відділах ведення Державного реєстру виборців при районних радах. Довідки за телефонами:
 Шевченківська райрада: 57-14-40;
 Садгірська райрада: 56-17-71; 56-17-78;
 Першотравнева райрада: 57-12-60; 57-12-67.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Вісім переваг нуту для здоров’я, і випадки, коли варто обмежити його споживання
01:45
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
01:30
Знадобиться всього два інгредієнти: рецепт корисних бананових млинців
01:15
Морська чи гімалайська: яка сіль найкраща
01:00
Весняна мода 2025: які кольори будуть в тренді серед українок
00:45
Продукт для ідеального сніданку: як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
00:30
Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:15
9 корисних звичок, завдяки яким дім завжди буде чистим та прибраним
23 лютого, 2025
23:58
Помітно покращує стан. Учені розповіли, яку дієту слід обрати за діабету
23:36
Весна феєрично ощасливить лише ці 4 знаки Зодіаку
23:05
Україна розробляє аналог Patriot — Зеленський
22:44
Курський напрямок за інтенсивністю ворожих атак майже наздогнав Покровський – Генштаб
22:23
Чи можна митися при температурі та коли хворієте
22:04
5 пар знаків Зодіаку, які знайшли кохання всього свого життя
21:46
Стан Папи Римського залишається критичним, але він при свідомості - Ватикан
21:23
Минулого року Україна виготовила 2,2 млн FPV-дронів, цього року виробимо більше - Зеленський
20:45
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
20:22
Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць з 2022 року
20:05
Україна та США більше не розглядають створення фонду на $500 мільярдів - Зеленський
19:44
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
19:23
6 найкорисніших видів соків, які варто обирати в магазині
19:05
«Треба нагадувати про війну»: у Чернівцях відбувся автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих - фото та відео
18:45
Українські дрони успішно вражають росіян, а балістика готується до цього – Зеленський
18:25
Готується швидко! Названо десерт, який їдять довгожителі світу
17:59
У місті на Буковині планують облаштувати алею Слави
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм